Sport.pl

Kibice Seattle Seahawks wywołali małe trzęsienie ziemi. Tak dopingowali swoją drużynę

Nie tylko trzęsienia ziemi mogą powodować aktywność sejsmiczną. Doprowadzili do niej także fani Seattle Seahawks - drużyny futbolu amerykańskiego, która w ostatni weekend grała mecz z Houston Texans (41:38).

Ostatnia kwarta. Na 21 sekund przed końcem quarterback Russell Wilson 20-jardowym podaniem obsługuje Jimmy'ego Grahama. Ten przykłada piłkę i wyprowadza Seahawks na prowadzenie. 70 tys. kibiców na stadionie wpada w ekstazę, szaleje z radości. Ale to szaleje tak, że sejsmografy na uniwersytecie w Seattle rejestrują wzrost aktywności odpowiadającej niewielkiemu trzęsieniu ziemi. 

 

- Chociaż wstrząs był niewielki, prawdopodobnie o sile jednego stopnia w skali Richtera, to był dość długi - zwraca uwagę profesor John Vidale z University of Washington.

 

To nie pierwszy taki przypadek. Reakcję hałaśliwych fanów Seahawks sejsmografy (dodajmy, że znajdujące się przecznicę od stadionu) zarejestrowały też cztery lata temu (w trakcie meczu z New Orleans Saints). Ich ogłuszający doping był już także dwukrotnie wpisywany do Księgi Rekordów Guinnessa: w 2013 r., kiedy osiągnął 136,6 decybeli i w 2014 - 137,6 decybeli

Dla porównania głośny koncert rockowy to zazwyczaj około 120 decybeli.

Więcej o:
Komentarze (2)
Kibice Seattle Seahawks wywołali małe trzęsienie ziemi. Tak dopingowali swoją drużynę
Zaloguj się
  • kirdan1

    Oceniono 1 raz 1

    To jeszcze nic. W grudniu ubiegłego roku sejsmografy na Maderze odnotowały rytmiczne wstrząsy o sile prawie 2 stopni w skali Richtera. Amplituda drgań przyspieszała, by raptownie się urwać. I tak przez kilka nocy. W Polsce o tym nie informowano, bo mieliśmy akurat ważniejsze sprawy na głowie (pucz).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX