Sum albinos złowiony przez Polaków we Francji. Gigantyczny i rzadko spotykany

Polscy wędkarze złowili w rzece Rodan we Francji gigantycznego i rzadko spotykanego suma. Okazały albinos mierzył 220 cm i po sesji zdjęciowej wrócił do wody.

Złowienie suma albinosa jest marzeniem wielu wędkarzy w Europie. Udaje się nielicznym, a połów całkowicie białych osobników jest niezwykłą rzadkością.

21 października 2017 roku udało się to dwóm Polakom, którzy wybrali się na wyprawę sumową nad rzekę Rodan we Francji. Tomasz i Wiesław wędkowali metodą wertykalną, która jest niezwykle popularna na zachodzie Europy i przynosi świetne rezultaty.

Co ciekawe, gigantyczny albinos z wód Rodanu został złapany przez dwóch wędkarzy jednocześnie. Sum zaatakował dwie przynęty, a jego branie było niezwykle agresywne i widowiskowe. Albinos mierzył 220 cm i po sesji zdjęciowej wrócił do wody.

Tak połów okazałego albinosa relacjonował Tomasz Kogut, jeden z szczęśliwych łowców na łamach czasopisma "Świat Suma".

"Sum albinos został złowiony w dniu 21 października 2017 na rzece Rodan we Francji. Jednocześnie wziął na dwa zestawy, mój i kumpla Wiesia. Ryba jest więc zaliczona na nas dwóch. Akcję widziało kilku wybitnych sumiarzy z Belgii, Francji, Niemiec i oczywiście z Polski"