Sport.pl

Raport policji: Tiger Woods spał w porozbijanym aucie przed zatrzymaniem

Dwie przebite opony, poobijane zderzaki, a za kierownicą śpiący mężczyzna - tak wyglądało zatrzymanie Tigera Woodsa w poniedziałek nad ranem. Golfista nie wiedział, gdzie jest. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy - wynika z opublikowanego we wtorek policyjnego raportu.

Woods został zatrzymany nad ranem w poniedziałek z zarzutem prowadzenia pod wpływem środków odurzających. 41-letni golfista trafił do więzienia, z którego wyszedł po opłaceniu kaucji. W oświadczeniu twierdził, że nie był pijany, a jego stan spowodowany był reakcją organizmu na zażyte leki. Wtorkowy raport policji potwierdza wersję Woodsa.

Policjanci odnotowali, że Woods mówił bardzo powoli i niewyraźnie. Był śpiący, nie nie był w stanie samodzielnie przejść kilku metrów. Kilka razy zmieniał zdanie co do tego, gdzie się znajduje i dokąd jedzie. Początkowo twierdził, że podróżuje z Los Angeles do Orange County, ale potem stwierdził, że nie ma pojęcia, gdzie się znajduje. Podczas zatrzymania Woods powiedział policjantom, że brał kilka rodzajów leków, w tym dwa przeciwbólowe.

W policyjnym raporcie odnotowano, że Woods bardzo starał się współpracować z funkcjonariuszami. Wyraził zgodę na badanie alkomatem - wykazało, że był trzeźwy - oraz zbadanie próbki moczu. Policjanci odnotowali też, że gdy zatrzymali Woodsa, w jego aucie były przebite dwie opony, a zderzaki były poobijane. Silnik auta pracował, a kierowca spał. Funkcjonariusze musieli go obudzić.

Woods 5 lipca stanie przed sądem.

- Zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji i biorę pełną odpowiedzialność za to, co zrobiłem. Nie byłem pijany. Mój organizm w nieoczekiwany sposób zareagował na leki. Nie zdawałem sobie sprawy, że mieszanka różnych leków wpłynęła na mnie tak silnie. Chciałbym przeprosić moją rodzinę i przyjaciół, a także kibiców. Sam od siebie wymagam więcej. To się już nigdy nie powtórzy - napisał w poniedziałkowym oświadczeniu Woods.

Kariera 41-letniego Woodsa jest na zakręcie. Jeden z najlepszych golfistów wszech czasów - wygrał 79 turniejów najbardziej prestiżowego cyklu PGA Tour, w tym 14 turniejów wielkoszlemowych, od miesięcy walczy z kontuzjami pleców. Przeszedł już cztery operacje kręgosłupa, ostatnią w kwietniu tego roku. Ledwie kilka dni temu wydał komunikat, w którym oświadczył, że tak dobrze nie czuł się od lat, ale w tym sezonie na pewno już nie zagra.

Woods na zwycięstwo w Wielkim Szlemie czeka już od 2008 roku, ostatni turniej zawodowy wygrał w 2013 roku. Na początku 2014 roku przeszedł pierwszy zabieg kręgosłupa. Od tamtej pory zagrał w zaledwie 19 turniejach, tylko raz zakończył zawody w pierwszej dziesiątce. W swojej karierze przez 683 tygodnie był liderem światowego rankingu, obecnie zajmuje w nim 876. miejsce. Najwyżej notowany Polak - Adrian Meronk - jest 1042.

Więcej o:
Komentarze (7)
Raport policji: Tiger Woods spał w porozbijanym aucie przed zatrzymaniem
Zaloguj się
 • wwrr1

  Oceniono 1 raz 1

  kto bogatemu zabroni

 • c_lod

  Oceniono 5 razy 1

  gazeto, to jest news sprzed dwóch dni, błagam.

 • spoko-spoko

  0

  Za co go zatrzymano, dlaczego stanie przed sądem i czemu przeprasza? Z tekstu wynika że nie pił, nie brał narkotyków, nikogo nie potrącił. Zatrół się lekami i spał w aucie. Czy to jest karalne?

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 4 razy 0

  ponawiam pytanie

  skąd taka polityka gazety????

  jak ktoś nie jest polakiem, to publikuje się jego zdjecie, drukuje nazwisko

  jak to samo zrobi polak, to nagle zamazuje się oczy, używa literek...???

  macie kompleks papugi narodów???

 • slowaczka11

  0

  Chory z urojenia i jeszcze się do naszej tragedii odwołuje (june-of-44)

 • gelbigel

  Oceniono 1 raz -1

  Tiger Dindu Woods

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX