Tłumy na T-Mobile Warsaw Games Week. A wśród nich znane twarze: Kucharczyk, Saganowski, Hermaszewski... [ZDJĘCIA]

T-Mobile Warsaw Games Week już za nami. Przez cztery dni imprezy centrum EXPO XXI odwiedziło 24,3 tys. osób, czyli niemal o 5 tys. więcej, niż rok wcześniej. Na targi zawitali m.in. litewski kulturysta Robert Burneika, piłkarz Legii Warszawa Michał Kucharczyk, polski kosmonauta Mirosław Hermaszewski oraz kilku znanych youtuberów: "Rock", "Karolek" czy Patryk "ROJO" Rojewski.

Od 13 do 16 października, w Warszawskim centrum EXPO XXI, odbyły się targi gier T-Mobile Warsaw Games Week. Druga edycja imprezy była pod każdym względem większa - więcej dni, większa powierzchnia targów, więcej wystawców, a co za tym atrakcji dla graczy w każdym wieku. Tych nie brakowało. Czterodniowe święto gamingu przyciągnęło tysiące graczy do warszawskiej Hali EXPO XXI.

Pierwszy dzień pod znakiem premier

Targi zaczęły się w czwartek. T-Mobile Warsaw Games Week 2016 bramy przed zwiedzającymi posiadającymi bilety Early Access otworzyło już o godz. 10. Odwiedzający, którzy skorzystali z tej opcji, mogli wziąć udział w premierowych pokazach, prezentacjach, swobodnie korzystać z interaktywnej rozrywki i w komfortowych warunkach porozmawiać z zaproszonymi gośćmi oraz przedstawicielami firm. O godzinie 14 na teren EXPO XXI wkroczyli pozostali właściciele biletów.

Pierwszy dzień na targach upłynął pod znakiem premier. Przede wszystkim PlayStation VR - długo oczekiwanej domowej technologii wirtualnej rzeczywistości od Sony. Można było także wypróbować okulary wraz z pierwszymi dostosowanymi do nich grami, aż na blisko 50 stanowiskach. W strefie CENEGA połączono prezentacje tej technologii z przerażającym Resident Evil 7: Biohazard, najnowszej odsłony kultowego cyklu grozy od Capcom, który używa do straszenia graczy właśnie technologii VR.

Entuzjaści nowinek mogli też zobaczyć w strefie Xbox konsolę Xbox One S - jedyną domową platformę do gier wideo, która będzie oferować rozdzielczości powyżej standardu HD (4K).

W pierwszy dzień targów rozpoczęły się także eliminacje do turniejów. Należy tu przede wszystkim wspomnieć o przedpremierowym turnieju Tekken 7, w którym wydawca Bandai Namco tuż przed rozpoczęciem targów ogłosił, że zwycięzca poleci do Tokio, by tam zagrać na szczycie mistrzów konsolowych sztuk walki, czyli w prestiżowym Turnieju Żelaznej Pięści.

Idole i wielkie osobistości

W piątek na targach pojawiły się osobistości znane w świecie gier, ale także te rozpoznawalne szerzej. W strefie ASUS na produktach Republic of Gamers można było pograć z "Karolkiem", znanym dobrze polskim graczom z YouTube'a. W strefie CENEGA pojawił się natomiast inny znany youtuber - Patryk "ROJO" Rojewski. Z okazji prapremiery Call of Duty: Infinite Warfare na targach pojawili się aktorzy odpowiedzialni za rodzimy dubbing tej produkcji: Marcin Dorociński, Olga Bołądź oraz Mirosław Hermaszewski, legenda polskiej kosmonautyki.

Oprócz spotkań jednym z głównych punktów programu były eliminacje do Mistrzostw Polski Rainbow Six Siege (zorganizowane wspólnie przez Ubisoft i specjalistów od e-sportu - ESL Polska). Gracze z rywalizacyjną żyłką zmagali się też w rozgrywkach Forza Horizon 3 i FIFA 17 od Xbox, turnieju Pro Evolution Soccer 2017 na PlayStation, Overwatch i Counter Strike: Global Offensive.

Odbyła się też przedpremierowa prezentacja Sid Meier's Civilization VI. A polscy giganci prezentowali z rozmachem swoje najnowsze hity: CI Games promowało Sniper Ghost Warrior 3, Techland skupiał się na Shadow Warrior 2, zaś CD Projekt z udziałem cosplayerów wcielających się w postaci z Wiedźmina pokazywał swoją grę karcianą Gwint.

Rekordowa sobota

W sobotę na targach pojawiła się rekordowa ilość spragnionych emocji graczy. Oprócz prezentowanych nowinek technicznych i przedpremierowych hitów ze świata gier, mogli oni zobaczyć na żywo kilka bardzo popularnych postaci i kibicować lub uczestniczyć w turniejach.

Uwagę zwracał m.in. turniej Call of Duty: Black Ops III od Activision i PlayStation, w którym drużyna OneHash pokonała w finałowym meczu ekipę XXX i wywalczyła sobie nagrodę w wysokości 5 tys. euro.

Odbyły się także ćwierćfinały wielkiego turnieju Rainbow Six Siege od Ubisoft i ESL Polska, turniej Counter Strike: Global Offensive w strefie Media Markt, a także ostatnie eliminacje turnieju Tekken 7, którego zwycięzca pojedzie do Tokio na Turniej Żelaznej Pięści.

Jeśli chodzi o rozpoznawalne twarze, na T-Mobile Warsaw Games Week pojawił się między innymi Robert Burneika - słynny "Hardkorowy Koksu" - który firmował swoim wizerunkiem grę WWE 2K17. W strefie Xbox miłośnicy piłki nożnej mogli pograć w FIFA 17 z Michałem Kucharczykiem, skrzydłowym Legii Warszawa. Na stoisku ASUS zabawiał zwiedzających youtuber "Rock", którego ekipa promowała także grę karcianą Gwint produkcji CD Projekt RED.

Oprócz tego odbył się także pełen olśniewających kreacji konkurs kostiumowy - Good Loot & PlayStation Plus Cosplay 2016. W kategorii "Najlepszy strój" wygrała Margaret, która idealnie odwzorowała strój Aloy z Horizon: Zero Dawn. Na kolejnych miejscach uplasowali się Cyperian, jako Starszy Maxon z Fallout 4 i Sarah Palmer, która wcieliła się w postać z serii gier Halo.

Zwycięzcy otrzymali konsolę PS4, roczny abonament PlayStation Plus, 1,5 tys. zł i inne nagrody.

Finały wielkich turniejów

Niedziela na T-Mobile Warsaw Games Week przyniosła wyniki turniejów, które od początku imprezy przyciągały tłumnie kibiców i chętnych do włączenia się w rywalizację. W finale wielkiego turnieju Rainbow Six Siege zmierzyły się drużyny Patokalipsa i VIS Maior. Patokalipsa okazała się lepsza i wróciła do domu z nagrodą 10 tys. zł (ogólna pula nagród wynosiła aż 20 tys.).

W turnieju Tekken 7, po zaciętej rywalizacji najlepszych graczy, w której wzięli udział: Janusz "Caradolph" Mutor, Mateusz "FARM2PLAY|Matt-JF" Wleklik i Artur "FARM2PLAY|Devil" Wleklik, nagrodę w wysokości 1 tys. zł, kopię gry Tekken na PS4 oraz wyjazd na Turniej Żelaznej Pięści w Tokio wygrał "Devil". Szczęśliwy zwycięzca będzie reprezentował Polskę jako jeden z trzech zawodników z Europy.

W finałach Polskiej Ligi Playstation Plus w Uncharted 4 zwyciężyła natomiast drużyna HSC, wywalczywszy sobie nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

Pośród atrakcji nie zabrakło też wizyt znanych osób związanych ze światem gier. W strefie Xbox na konsoli Xbox One w grę FIFA 17 zmierzył się ze zwiedzającymi były piłkarz Legii Marek Saganowski. Wśród gości pojawił się także Jacek Rozenek - odtwórca roli Geralta z serii gier Wiedźmin - by przypatrzeć się prapremierze Gwinta w strefie CD Projekt RED

Bramy targów zostały zamknięte w niedzielę o 17. Na imprezie pojawiło się w sumie 24,3 tys. osób, czyli niemal o 5 tys. więcej, niż w zeszłym roku.

Więcej informacji na warsawgamesweek.pl .

Więcej o: