MLB. Dyrektor skautingu Cardinals trafi do więzienia za kradzież danych o zawodnikach rywali

Christopher Corea, były dyrektor skautingu St. Louis Cardinals, klubu baseballowej ligi MLB, włamał się do komputera drużyny Houston Astros i wykradł dane o zawodnika. Sąd skazał go na 46 miesięcy więzienia i zapłatę blisko 280 tys. dolarów zadośćuczynienia.

Od czerwca 2015 roku sprawą zajmowało się FBI. W toku śledztwa stwierdzono, że Corea włamał się wielokrotnie do zabezpieczonych komputerów Houston Astros. Dostęp do danych ułatwiło mu to, że posłużył się hasłem podobnym do tego, jakim posługiwał się były pracownik Cardinals, który przeszedł do drużyny z Houston.

Corea widział listy zawodników, których rywale obserwowali, miał dostęp do poufnych rozmów, znał dane dotyczące szczegółów kontraktowych, zaawansowanych statystyk graczy czy historii kontuzji. W skrócie wiedział wszystko, co wiedzieli skauci Astros. Wyliczono, że zespół z Houston stracił na ukradzionych danych 1,7 milion dolarów.

W poniedziałek sąd skazał Coreę na 46 miesięcy więzienia i zapłatę blisko 280 tys. dolarów zadośćuczynienia. Oddzielną karę na drużynę Cardinals może nałożyć liga MLB, ale czeka na szczegóły śledztwa federalnego. Cardinals mogą stracić wybory w drafcie lub zostać ukarani grzywną.

10 najlepiej zarabiających sportsmenek 2015 roku. Jest Agnieszka Radwańska!

Więcej o: