MLB. Mocny cios w szczękę i przepychanka w meczu Toronto Blue Jays - Texas Rangers. To była zemsta?

Jose Bautista dostał potężny cios w szczękę po swoim ostrym wślizgu i od tego zaczęła się wielka przepychanka w ostatnim meczu sezonu meczu MLB Toronto Blue Jays - Texas Rangers.

Bautista zrobił wślizg na drugą bazę, które bronił Rougned Odor. Jego zagranie było niebezpieczne, rywal, by uniknąć kontuzji musiał podskoczyć, o centymetry ich nogi się minęły. Gracz Rangers nie wytrzymał. Gdy tylko Bautista wstał, Odor popchnął go, a potem uderzył szybkim prawym sierpowym prosto w szczękę. Bautista utrzymał się na nogach, ale z głowy spadł mu kask i okulary przeciwsłoneczne. Więcej ciosów nie było, bo graczy rozdzielili inni zawodnicy. Ale na boisku rozpoczęła się długa przepychanka, którą próbowali uspokajać sędziowie.

 

Bautista tłumaczył, że zagrał tak ostrym wślizgiem, bo wcześniej zdenerwowało go to, że został trafiony piłką przez debiutanta Matta Busha z Rangers, jego zdaniem celowo.

 

- Chciałem pokazać, że nie podobało mi się ich zagranie. Mogłem moim wślizgiem zrobić mu krzywdę, ale zdecydowałem się tego nie robić - tłumaczył Bautista. Gracz Blue Jays przepisów nie przekroczył - zagrał rzeczywiście zdecydowanie, ale wślizg kierował na bazę, nie miał podniesionych kolców i nie celował w nogi rywala, który mógł się spodziewać ostrego wejścia, bo drużyny dzielił tylko punkt. Odor zareagował na to zagranie ciosem, którego nie powstydziłby się niejeden bokser.

- Byłem kompletnie zaskoczony. Tylko dlatego tak mnie mocno trafił. Ale trzeba by kogoś większego, żeby mnie tak naprawdę powalić - mówił po meczu Bautista. Odor z mediami po spotkaniu nie rozmawiał.

Bautista i Odor zostali wyrzuceni z meczu za ten incydent, podobnie jak Josh Donaldson z Blue Jays oraz trener Rangers Steve Buechele. Sędziowie jeszcze kilka razy w tym meczu wykluczeniami uspokajali sytuację.

Między Blue Jays i Rangers stosunki od jakiegoś czasu są napięte. Bautista a także John Gibbson, manager drużyny z Toronto, zasugerowali, że gracze z Teksasu szukali zemsty za zeszłoroczne kontrowersje wokół rzucenia kija przez Bautistę, gdy w starciu tych drużyn miał "home run". Bautista miał naruszyć przepisy zbyt ekspresyjnym wyrzuceniem kija za siebie w meczu, w którym ważyły się losy serii play-off. I to dlatego Bautista oberwał piłką od Busha.

- Moim zdaniem zachowali się jak tchórze. Pozostałych 29 zespołów atakuje cię od samego początku, a oni specjalnie czekali do samego końca. To wiele mówi - stwierdził Gibbson.

Rangers wygrali mecz 7:6 i dwa z trzech spotkań z Blue Jays w tym sezonie. Teraz mogą spotkać się już tylko w play-off.

Co zrobił Gael Monfils?! Zagranie jak z konkursu wsadów NBA! [WIDEO]

Zobacz wideo
Więcej o: