Kolejna bramka Czerkawskiego

Mariusz Czerkawski zdobył 27. bramkę w tym sezonie NHL, ale jego zespół znów przegrał. Tym razem lepsi od New York Islanders okazali się Dallas Stars

Kolejna bramka Czerkawskiego

Mariusz Czerkawski zdobył 27. bramkę w tym sezonie NHL, ale jego zespół znów przegrał. Tym razem lepsi od New York Islanders okazali się Dallas Stars

Nowojorczycy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie z Dallas - już w 7. min, po akcji Olega Kwaszy i Juraja Kolnika, Czerkawski pokonał bramkarza rywali. Był to 27. gol Polaka w tym sezonie NHL. Czerkawski ma też 29 asyst i z 56 punktami w klasyfikacji kanadyjskiej jest w czołówce NHL.

Dallas wyrównało w 15. min, a zwycięskiego gola zdobył w 34. min Brett Hull. Oba zespoły miały jeszcze wiele szans na strzelenie bramek m.in. hokeiści NY i Dallas nie wykorzystali aż dziesięciu rzutów karnych. - Pokazaliśmy, że jako zespół mamy duszę i serce do walki. Niestety, nie wystarczyło to do zwycięstwa - stwierdził Czerkawski.

Hull oprócz satysfakcji ze zdobycia zwycięskiej bramki miał też inne powody do radości - wraz z kolegą z drużyny Makiem Modano został powołany do olimpijskiej reprezentacji USA. Jej trenerem jest Herb Brooks, który poprowadził Amerykanów do nieoczekiwanego zwycięstwa podczas olimpiady w 1980 roku.

Inni powołani przez Brooksa zawodnicy to: Jeremy Roenick (Phoenix), Doug Weight (Edmonton), Chris Drury (Colorado), John LeClair (Philadelphia), Keith Tkachuk (St. Louis), Tony Amonte (Chicago), Bill Guerin (Boston) i Brian Leetch (NY Rangers).

Wyniki piątkowych i sobotnich meczów NHL: Carolina - Pittsburgh 5:3, Florida - Washington 4:1, New Jersey - Vancouver 4:0, Dallas - NY Islanders 2:1. Boston - Colorado 2:4, NY Rangers - Detroit 0:6, Calgary - Columbus 4:6, Chicago - St. Louis 1:5, Los Angeles - Anaheim 3:3, Buffalo - Carolina 3:1, Montreal - Atlanta 2:3, Toronto - Philadelphia 5:3, Tampa Bay - Washington 2:3, Nashville - Ottawa 0:4, Phoenix - Edmonton 7:0.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.