Ameryka zachwycona Beckhamem, ale innym: najlepszy chwyt w historii?!

Nazwisko Beckham nie będzie już powszechnie kojarzone w USA jedynie z angielskim piłkarzem, który grał w Los Angeles Galaxy. W ostatnią niedzielę serca kibiców, nawet tych, którzy NFL interesują się od święta, podbił Odell Beckham jr. Skrzydłowy New York Giants złapał piłkę po podaniu przez pół boiska jedną ręką i zdobył przyłożenie!

Działo się to na początku drugiej kwarty w Nowym Jorku w meczu National Football League, w którym Giants podejmowali Dallas Cowboys. Piłkę rzucił znakomity rozgrywający Giants Eli Manning. Beckham jr najpierw przepychał się z obrońcami, a gdy się uwolnił, ledwo mógł dosięgnąć lecącej piłki. Złapał ją jedną ręką.

Zagranie wzbudziło w USA powszechny zachwyt. Dla wielu komentatorów futbolu to najlepszy chwyt w historii. Swojemu osłupieniu dał wyraz na Twitterze LeBron James.

Oczywiście, jak zwykle w takich przypadkach, zagranie doczekało się mnóstwa memów. Oto dwa z nich:

Zachwyt jest tym większy, że w zagraniu nie było przypadku. Beckham jr na co dzień ćwiczy chwyt jedną ręką.

Wide receiver Giants zakończył mecz z imponującym dorobkiem 146 zdobytych jardów i dwóch przyłożeń. Mecz zakończył się jednak porażką Giants. Cowboys wygrali 31:28, choć na początku drugiej kwarty przegrywali już 3:21.