Golf. Deutsche Bank Polish Masters wygrał Holender, dobry wynik Szmidta

Holender Floris de Vries wygrał turniej Deutsche Bank Polish Masters na polu golfowym w Sobieniach Królewskich. W zawodach, które były finałem cyklu Pro Golf Tour, najlepszy z Polaków był Jan Szmidt jr, który zajął 18. miejsce.

De Vries turniej wygrał o włos, na ostatnim 18. dołku wpadł w tarapaty, miał problem z puttowaniem, ale bogey wystarczył do zwycięstwa w turnieju. 25-letni Holender zgarnął czek na 25 tys. zł.

- Jestem niezwykle szczęśliwy, że mimo dużej konkurencji zdołałem wygrać Deutsche Bank Polish Masters 2014. Warunki na polu były dzisiaj wymagające i każdy najmniejszy błąd mógł okazać się kosztowny. Cieszę się, że do końca zachowałem koncentrację i tak udanie zakończyłem sezon - powiedział de Vries.

Ostatniego dnia golfiści grali przy pięknym słońcu, ale łatwo nie było, bo wiał silny wiatr, który mieszał w wynikach. Drugie miejsce ex aequo zajęło trzech reprezentantów Niemiec: Anton Kirstein, Stephan Gross i Marcel Schneider. Temu ostatniemu dzielone drugie miejsce wystarczyło do wygrania klasyfikacji Order of Merit, a to oznacza bezpośredni szczebel wyżej - w przyszłym roku Schneider będzie grał w cyklu European Challenge Tour, czyli golfowej drugiej lidze w Europie, gdzie prestiż i nagrody pieniężne są o jedno zero większe. W Challenge Tour zagrają także Sebastian Heisele, Sean Einhaus i Max Kramer, bo promocję uzyskała pierwsza czwórka.

Dla Polaków Deutsche Bank Polish Masters był dość trudną przeprawą. Najlepiej spisał się amator Jan Szmidt jr, który zajął 18. miejsce. To jego najlepsza lokata w zawodowym turnieju w karierze. - Dzisiejsze wietrzne warunki na polu, z pewnością nie pomagały zawodnikom, tym bardziej cieszę się, że udało mi się zagrać o jedno uderzenie mniej niż wczoraj. Ogólnie, cieszę się z osiągniętego rezultatu i mam nadzieję, że za rok będę miał okazję również tutaj wystąpić. Możliwość rywalizacji z europejską czołówką, to dla mnie bardzo cenne doświadczenie, które powinno zaprocentować w przyszłości - powiedział reprezentant Polski, Jan Szmidt jr.

Maksymilian Sałuda z Polaków był drugi, zajął odległe 39. miejsce, bo grał w kratkę. - Dla mnie to końcówka trudnego i wyczerpującego sezonu, czułem, że forma już nie jest najwyższa - powiedział.

Z kolei mistrz Polski juniorów 12-letni Alejandro Pedryc Ganko, dla którego był to debiut w zawodach tej rangi, z łącznym wynikiem 244 uderzeń został sklasyfikowany na 58. miejscu.

Końcowe wyniki Deutsche Bank Polish Masters 2014:

1. Floris de Vries (HOL) - 209 uderzeń

2. Stephan Gross (NIE) - 210

2. Marcel Schneider (NIE) - 210

2. Anton Kirstein (NIE) - 210

---------------------------------------------

18. Jan Szmidt jr (POL) - 218

39. Maksymilian Sałuda (POL) - 226

39. Kamil Chojnicki (POL) - 226

48. Oskar Zaborowski (POL) - 230

50. Jakub Dymecki (POL) - 231

53. Marek Tymiński (POL) - 236

56. Kamil Tatarczuk (POL) - 240

58. Alejandro Pedryc Ganko (POL) - 244

58. Mateusz Kniaginin (POL) - 244

61. Jakub Piotrovski (POL) - 256

Więcej o: