ME w hokeju na trawie. Polska - Anglia 3:4

Polska przegrała z Anglią 3:4 (1:0) w decydującym meczu o wejście do półfinału turnieju finałowego mistrzostw Europy w hokeju na trawie w Barcelonie.

Polacy będą grali o miejsca 5-8. Pierwsze spotkanie rozegrają w środę z Belgami.

Anglicy musieli to spotkanie wygrać, żeby wyprzedzić Polskę i awansować do pierwszej czwórki turnieju. Przyszło im to z największym trudem, a w sumie mieli w spotkaniu nieco więcej dobrych sytuacji. Przez pierwsze kilkanaście minut na boisku nie działo się nic ciekawego. Później dwa krótkie rogi wywalczyli rywale, ale wspaniale bronił młody bramkarz Arkadiusz Matuszak. Natomiast pierwszy krótki róg ze strony polskiej Tomasz Dutkiewicz zamienił na bramkę.

Tak jak przewidywano Anglicy zaatakowali zdecydowanie po przerwie i w 41 oraz 42 minucie strzelili bramki. Polacy zdobyli się na natychmiastową odpowiedź. Później jednak inicjatywa należała do Anglików, byli nieco szybsi i groźniejsi pod polską bramką. W 63 minucie po raz wtóry już z ósmego krótkiego rogu Anglicy objęli prowadzenie. Po raz kolejny wyrównał bardzo szybko Dutkiewicz, ale niestety kilkadziesiąt sekund później o wyniku spotkania przesądził Habes

Polska - Anglia 3:4

Bramki: dla Polski - Tomasz Dutkiewicz trzy (26, 43, 65 - wszystkie z krótkiego rogu); dla Anglii - Benn Habes dwie (41, 66- krótkie rogi), Jimmy Vallis (42), Craig Parnham (63-krótki róg).

Reprezentacja Polski grała w składzie: Matuszak - Nyćkowiak, Dutkiewicz, Z.Juszczak II, M.Juszczak - S.Choczaj, P. Mikuła, Malecki - T.Choczaj, Grzeszczak, A.Mikuła. Zmiennicy w polu: Kluczyński, L.Wybieralski, Rafał Grotowski, D.Rachwalski.