Bestia będzie kopać

Mike Tyson zmierzy się z Amerykaninem Bobem ?Zwierzęciem? Sappem, specjalistą sztuki walki pod nazwą K1 - kombinacji karate, kung-fu, taekwondo i boksu.

Największy bokserski skandalista wszech czasów, były mistrz świata w wadze ciężkiej Mike Tyson gryzł już swoich rywali na ringu oraz nokautował niewinnych bywalców nocnych klubów i własną żonę. Niedługo będzie mógł zupełnie bezkarnie kopać przeciwnika w ringu. Szwajcarski menedżer Thomas Kastl organizuje w Tokio pokazową walkę, w której "Żelazny Mike" zmierzy się z Amerykaninem Bobem "Zwierzęciem" Sappem, specjalistą sztuki walki pod nazwą K1 - kombinacji karate, kung-fu, taekwondo i boksu. "Bestia" będzie mogła używać nie tylko pięści, ale także nóg, a bez względu na wynik pojedynku zarobi 4 mln dolarów (Sapp - były gracz futbolu amerykańskiego - tylko 200 tys.).

- Szykuje się niezła zabawa, jednego tylko chciałbym uniknąć - kopnięć w moją biedną głowę, z którą i bez tego od lat nie jest najlepiej - powiedział Tyson dziennikowi "New York Times". Według gazety "Bestia" zastrzegła w kontrakcie, żeby dozwolone były wyłącznie kopnięcia na korpus. Walka ma odbyć się w grudniu w stolicy Japonii, gdzie obaj sportowcy są świetnie znani.