Boniek rezygnuje, Greń prezesem, Klich w seminarium! Prima aprilis w polskim sporcie

Takie zatrzęsienie sensacyjnych wiadomości możliwe jest tylko 1 kwietnia. Cały polski sport dziś stanął na głowie. A kto nie spojrzał na datę, musiał być w niemałym szoku. Zbigniew Boniek zrezygnował z prezesury w PZPN i zastąpił go Kazimierz Greń, Kazimierz Węgrzyn został trenerem polskiej kadry, Mateusz Klich wstąpił do seminarium, a Adam Małysz został taksówkarzem - to tylko niektóre z szokujących wiadomości, jakie dziś mogliśmy przeczytać.

Takie dni bywają trudne dla dziennikarzy, bo łatwo można się oszukać. Na szczęście większość żartów sportowców jest tak niedorzeczna, że nabrać się nie sposób.

Do tej kategorii zalicza się żart tygodnika "Piłka Nożna", który napisał, że Zbigniew Boniek rezygnuje z funkcji prezesa PZPN. "Udało się dowiedzieć, że po 500 dniach pełnienia najbardziej prestiżowego piłkarskiego urzędu Boniek rzeczywiście poczuł się wypalony i zrezygnował z pracy w naszej federacji" - napisała gazeta na swojej stronie. I dodała, że jego następcą będzie opozycjonista Kazimierz Greń.

Taka wiadomość bardzo spodobała się samemu zainteresowanemu i natychmiast pochwalił się informacją na Twitterze.

Być może pierwszym ruchem nowego prezesa było zatrudnienie w reprezentacji Polski nowego człowieka. Dobrze wszystkim znanego i lubianego eksperta Canal+ Kazimierza Węgrzyna.

Węgrzyn na gorąco skomentował informację w rozmowie ze swoją stacją:

 

Informacja tak zaszokowała reprezentantów Polski, że postanowili zmienić zawody.

Mateusz Klich postanowił wstąpić do seminarium:

A Adam Marciniak zdecydował, że zostanie politykiem.

 

Zmienić zawód, ale już chyba nie z powodu Grenia i Węgrzyna, postanowił też Adam Małysz. Nasz były najlepszy skoczek, a obecnie kierowca rajdowy, zaczął pracować, jako taksówkarz:

Zobacz wideo

Niektóre żarty (?) są jednak tak bliskie prawdy, że... sami nie wiemy, co o nich myśleć: prawda to czy fałsz? Do tej kategorii zalicza się wpis Grzegorza Krychowiaka na Twitterze, w którym donosi o swoim transferze.

Więcej o: