Nagroda Grand Press Digital dla Michała Pola. Gratulujemy!

Michał Pol, do niedawna dziennikarz Sport.pl, został pierwszym laureatem nagrody Grand Press Digital. Gratulujemy!

Grand Press Digital to wyróżnienie dla dziennikarza lub redakcji za wykazanie się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

Michał Pol rozpoczął pracę w Sport.pl w 2008 roku, po zwolnieniu z "Gazety Wyborczej". Przez ostatnie lata stał się najlepszym multimedialnym dziennikarzem w Polsce, nie tylko sportowym. Płynnie porusza się w starych mediach (prasa, telewizja) oraz nowych (serwisy WWW, blogi, social media, YouTube). Dla Sport.pl obsługiwał jako multimedialny korespondent największe imprezy sportowe - Mundial w RPA w 2010 roku, Euro 2012 i Igrzyska w Londynie.

Kilka miesięcy temu odszedł do pracy w koncernie Axel Springer na stanowisku dyrektora kontentu sportowego i redaktora naczelnego "Przeglądu Sportowego".

- Ta nagroda jest zwieńczeniem tej drogi digitalnej, na którą wstąpiłem w 2007 roku - mówił Pol. - Jest dla mnie ważna, bo bardzo mi pomoże w tym, co robię teraz. Pol dziękował ze sceny swojemu byłemu szefowi w Sport.pl Marcinowi Gadzińskiemu. - Dziś jest moim największym konkurentem. I moim marzeniem jest go dogonić - wyznał.

Michałowi najszczersze gratulacje składają przyjaciele ze Sport.pl.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.