Dwukrotny wicemistrz olimpijski w kajakarstwie aresztowany

Dwukrotny wicemistrz olimpijski z Aten (2004) w kajakarstwie Australijczyk Nathan Baggaley został po raz drugi aresztowany za produkcję i posiadanie narkotyków. W 2007 roku został zatrzymany za ekstazy, teraz za amfetaminę. Sportowcowi, który jeszcze trzy miesiące temu zapewniał, że zmienił swoje życie, może grozić nawet dożywocie.

Wraz z 37-letnim byłym sportowcem australijska policja zatrzymała jeszcze jednego mężczyznę. Obaj mogą usłyszeć siedem zarzutów związanych z produkcją i sprzedażą narkotyków. Prokurator zażądał dla obu mężczyzn kary dożywocia.

Zamknięcie dwóch laboratoriów, w których produkowane były narkotyki jest efektem dużej operacji policyjnej, której celem było rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej. Rozprawa wicemistrza olimpijskiego ma się odbyć 17 grudnia.

Dwa miesiące temu zapewniał, że zmienił swoje życie

Baggaley, który w przeszłości był m.in. ratownikiem na australijskich plażach, w ateńskich igrzyskach był drugi w jedynkach oraz dwójkach - partnerował mu Clint Robinson. Pięć razy stawał na podium mistrzostw świata, trzy razy sięgając po złoto (K-1 500 m: 2002, 2003, 2005), dwa razy po srebro (K-1 1000 m: 2003, 2005).

W 2005 został zdyskwalifikowany za zażywanie środków dopingujących. Jesienią 2007 został po raz pierwszy aresztowany za posiadanie i produkcję narkotyków (ekstazy). Razem z nim oskarżono wówczas jego brata.

Jeszcze w sierpniu, Baggaley udzielając wywiadu przyznał się, że był uzależniony od zażywania narkotyków, jednak "teraz jest już czysty i trenuje codziennie". - Dokonałem złych wyborów i zapłaciłem za to cenę. Jestem szczęśliwy, że wróciłem do domu i próbuję ogarnąć swoje życie - mówił.

Medalista olimpijski przyznał, że zawiódł wiele osób i teraz potrzebuje ponownie zdobyć ich zaufanie. - Wiem, że będzie to powolny proces i będę zmagał się z dużą krytyką - powiedział. Teraz niestety Baggaley trafił do aresztu, gdzie musi czekać na kolejną rozprawę.

Więcej o: