Ultrabook Aspire P3 - nowa definicja komputerów przenośnych

Firma Acer zaprezentowała Ultrabook Aspire P3, który posiada wszystkie zalety komputera tej klasy oraz ma wyjątkową konstrukcję pozwalającą na łatwe przekształcenie go w tablet. Dziś wielu użytkowników decydując się na urządzenie przenośne musi wybierać między tradycyjnym notebookiem, notebookiem z obracanym ekranem a tabletem. Aspire P3 pozwala na łatwe podjęcie decyzji, bez kompromisów. Aspire P3 jest idealnym komputerem przenośnym dla osób, które chcą zarówno tworzyć treści, jak i z nich korzystać.

Przy wadze 1,39 kg(1) i grubości 19,75 mm, nowo zaprojektowany komputer spełnia wszystkie wymagania stawiane ultrabookom, cechuje się wspaniałą wydajnością i długim czasem pracy bateryjnej, a także ma poręczny kształt. Jego konstrukcja umożliwia używanie ekranu dotykowego jako tabletu, a także jak klasycznego notebooka z klawiaturą. Dzięki temu konsumenci zyskują większą mobilność, a także szersze możliwości korzystania z funkcji dotykowych w najnowszych aplikacjach, przy przeglądaniu zdjęć, utrzymywaniu kontaktów oraz rozrywce.

Acer Aspire P3 został zaprezentowany wraz z innymi, nowymi produktami, takimi jak notebooki dotykowe z serii Acer Aspire R7 i Aspire V, czy tablety Acer Iconia z systemem Android. Nowa linia urządzeń przenośnych Acer podkreśla zaangażowanie firmy w prace nad innowacyjny sprzętem wyposażonym w interfejs dotykowy. #AcerTouch.

"Podczas wykonywania większości codziennych czynności, takich jak przeglądanie Internetu, sprawdzanie poczty, czy rozrywka, konsumenci w coraz większym stopniu korzystają z interfejsu dotykowego," powiedział Oliver Ahrens, prezes spółki Acer Europe. "Nowy Acer Aspire P3 pozwala na jeszcze efektywniejsze korzystanie z funkcji dotykowych, ponieważ zapewnia szybkość reakcji, krótkie czasy uruchamiania systemu oraz czas pracy bateryjnej, zgodne z oczekiwaniami użytkowników komputerów przenośnych. Ponadto, ze względu na swoją wielkość, Acer P3 zapewnia produktywność, dzięki której jego użyteczność przez cały dzień wykracza poza rozrywkę w trybie tabletu."

Duża produktywność

Acer Aspire P3 cechuje się pełną wydajnością ultrabooka. Dlatego może być używany jako główny komputer przenośny do wszystkich zadań, od codziennych czynności, po bardziej wymagające, takie jak tworzenie prezentacji oraz udostępnianie treści multimedialnych. Ze względu na swoją wydajność pozwala na jednoczesną pracę z kilkoma aplikacjami, np. uczestniczenie w wideo-konferencji podczas przeglądania arkuszy kalkulacyjnych i dokumentów, co przekłada się na jeszcze większą produktywność.

Szybkie procesory Intel Core i3 oraz Core i5 zapewniają wydajność potrzebną do wykonywania różnorodnych zadań a jednocześnie są energooszczędne, dzięki czas pracy bateryjnej może wynosić nawet sześć godzin(2). Po zamknięciu obudowy, Acer Aspire P3 przełącza się w tryb uśpienia, natomiast po jej otwarciu wznawia pracę w zaledwie kilka sekund(3).

W pokrywę jest wbudowana pełnowymiarowa klawiatura, która pozwala na komfortową pracę podczas pisania dokumentów, czy tworzenia arkuszy kalkulacyjnych. Z myślą o użytkownikach chcących korzystać z wygodnego pisaka, Acer Aspire P3 jest dostępny z opcjonalnym rysikiem, który można mocować w obudowie komputera.

Cechy te sprawiają, że Acer P3 idealnie nadaje się dla firm, jak wyposażenie mobilnych pracowników, a także dla szkół i użytkowników indywidualnych, korzystających z aplikacji biurowych. Acer P3 idealnie nadaje się do realizowania koncepcji BYOD (Bring Your Own Device), polegającej na korzystaniu z prywatnego sprzętu do celów służbowych lub edukacyjnych, która staje się coraz popularniejsza zarówno w firmach, jak i w szkołach.

Rozrywka w czasie podróży

Acer Aspire P3 jest wyposażony w zoptymalizowany do rozrywki wyświetlacz HD z matrycą IPS(4), który podczas wyświetlania filmów, zdjęć i innych multimediów zapewnia wyraźny obraz o wiernie odwzorowanych kolorach. Panoramiczny wyświetlacz doskonale nadaje się do oglądania kinowych filmów, a szeroki kąt widzenia 170 stopni sprawia, że rozrywką można cieszyć się w kilkuosobowym gronie. System Dolby? Home Theater? pozwala na uzyskanie wysokiej jakości dźwięku zarówno w słuchawkach, jak i we wbudowanych głośnikach. Obraz oraz dźwięk z ultrabooka Acer P3 można przesyłać do innych urządzeń korzystając z portu HDMI. Wbudowana kamera Acer Crystal Eye HD rejestruje firmy o rozdzielczości HD 720p, zapewnia wysoką jakość obrazu podczas korzystania z wideo-czata oraz umożliwia wykonywanie zdjęć. Nowy Ultrabook jest wyposażony w dysk SSD o pojemności 60 GB lub 120 GB, który zapewnia szybki i bezpieczny dostęp do danych oraz zwiększa ogólną prędkość reakcji systemu.

Dostępne modele:

Aspire P3-171 - Intel? Core? i3-3229Y, 11.6" Multi-touch HD IPS LCD, 2GB RAM DDR3, 60GB SSD, Windows 8 64-bit, cena 2 499 zł Aspire P3-171 - Intel? Core? i3-3229Y, 11.6" Multi-touch HD IPS LCD, 4GB RAM DDR3, 120GB SSD, Windows 8 64-bit, cena 3 199 zł Aspire P3-171 - Intel? Core? i5-3339Y, 11.6" Multi-touch HD IPS LCD, 4GB RAM DDR3, 120GB SSD, Windows 8 64-bit, cena 3 699 zł

Więcej o: