Acer przedstawia w pełni funkcjonalny, mieszczący się w jednej dłoni tablet Iconia A1

Firma Acer zaprezentowała swój pierwszy w pełni wyposażony tablet Acer Iconia A1 o przekątnej 7,9?, który został zaprojektowany z myślą o nowoczesnych odkrywcach, poszukiwaczach przygód, entuzjastach cyfrowych technologii oraz intensywnie pracujących, mobilnych managerach, którzy potrzebują urządzenia pracującego przez cały dzień.

Elegancka i lekka konstrukcja sprawia, że tablet daje się wygodnie trzymać w jednej dłoni. W celu zapewnienia satysfakcjonującej rozrywki oraz łączności, nowy tablet Acer Iconia A1 jest wyposażony w czterordzeniowy procesor o wydajności pozwalającej na płynne i szybkie nawigowanie, przeglądanie Internetu oraz odtwarzanie multimediów.

Tablet Acer Iconia A1 został zaprezentowany wraz z innymi, nowymi produktami, takimi jak notebooki dotykowe z serii Acer Aspire R7 i Aspire V, tablet Acer Iconia B1, czy Ultrabook Acer Aspire P3. Nowa linia przenośnych urządzeń firmy Acer podkreśla jej zaangażowanie w prace nad innowacyjnymi konstrukcjami sprzętu komputerowego oraz jest ważnym krokiem w dążeniu do zajęcia znaczącej pozycji na rynku tabletów. #AcerTouch.

"Coraz więcej osób sięga po tablety, ponieważ urządzenia te pozwalają na utrzymywanie łączności oraz rozrywkę przez cały dzień," powiedział Oliver Ahrens, prezes spółki Acer Europe. "Ze względu na swoją lekką i elegancką konstrukcję, tablet daje się wygodnie trzymać w dłoni i jest naturalnym narzędziem dla wszystkich, którzy chcą mieć w zasięgu ręki całe cyfrowe życie. "

Szybkie reakcje gwarantujące dobrą zabawę

Szybki, czterordzeniowy procesor 1,2 GHz zapewnia wydajność potrzebną do płynnego odtwarzania filmów oraz sprawnego nawigowania po aplikacjach i stronach internetowych. Dzięki rozpoznawaniu gestów, można w naturalny sposób regulować powiększenie, przewijać oraz nawigować. Wbudowany żyroskop sprawia, że dostarczają silniejszy emocji i są bardziej realistyczne, ponieważ tablet reaguje na ruchy użytkownika oraz odpowiada wibracjami.

Wyświetlacz IPS(1) z podświetleniem LED ma szeroki kąt widzenia 170 stopni i zapewnia wyraźny, jasny obraz o wiernie odwzorowanych kolorach, dzięki czemu doskonale sprawdza się podczas oglądania filmów, zdjęć i innych treści multimedialnych. Rozdzielczość 1024 x 768 zapewnia dobrą czytelność tekstów oraz widoczność szczegółów graficznych, natomiast format 4:3 idealnie nadaje się do przeglądania stron WWW, czytania e-książek, a także do gier.

Dzięki nowej aplikacji Touch WakeApp firmy Acer, w celu wznowienia pracy z trybu uśpienia i uzyskania dostępu do ulubionych aplikacji wystarcza jedno dotknięcie ekranu. Tablet Iconia A1 umożliwia korzystanie z usług Google, takich jak Google Now, Google Search, czy Gmail, a także serwisu YouTube oraz atrakcyjnych treści, takich jak magazyny, filmy, gry, ksiązki oraz ponad 700 000 aplikacji z serwisu Google Play Store.

Łatwy do noszenia, stała łączność

Tablet waży tylko 410 gramów(2) i ma zaledwie 11,1 mm grubości, dzięki czemu można mieć go zawsze przy sobie i używać z aplikacjami wykorzystującymi informacje o położeniu geograficznym z wbudowanego odbiornika GPS(3).

Acer Iconia A1 jest wyposażony w niezawodne łącze 802.11b/g/n, pozwalające na korzystanie z sieci Wi-Fi i punktów dostępowych, lub modem 3G(4) umożliwiający przesyłanie danych za pośrednictwem sieci komórkowych. Ponadto, wbudowany interfejs Bluetooth 4.0 umożliwia szybkie podłączanie tabletu do różnorodnych urządzeń, takich jak zestawy słuchawkowe, czy drukarki.

Cyfrowe centrum rozrywki

Aparat o rozdzielczości 5 megapikseli, z obiektywem z tyłu tabletu, rejestruje filmy o rozdzielczości 1080p przy prędkości 30 kl./s, które można łatwo edytować w celu szybkiego przesyłania w czasie podróży. Aparat z obiektywem nad ekranem współpracuje z udoskonalonym mikrofonem zapewniając wyraźny obraz i dźwięk podczas wideo czata, a także pozwalając na wykonywanie nagrań. W celu szybkiego przesyłania danych, a także łatwego wyświetlania zdjęć, filmów i odtwarzania muzyki, tablet został wyposażony w porty micro USB 2.0 oraz microHDMI.

Dostępne modele:

Iconia A1-810 - 7.9" XGA 4:3 Color TFT-LCD with LED backlight design, Quad Cortex A7 @ 1.2 GHz, 1G DDR3, eMMC 8GB, GPS, MicroSD, aparat z przodu: 0.3 MP, z tyłu: 5.0 MP, Wi-Fi? IEEE 802.11b/g/n, Bluetooth? 4.0, USB, HDMI, Android Jelly Bean 4.2, cena 699 zł

Iconia A1-810 - 7.9" XGA 4:3 Color TFT-LCD with LED backlight design, Quad Cortex A7 @ 1.2 GHz, 1G DDR3, eMMC 16GB, GPS, MicroSD, aparat z przodu: 0.3 MP, z tyłu: 5.0 MP, Wi-Fi? IEEE 802.11b/g/n, Bluetooth? 4.0, USB, HDMI, Android Jelly Bean 4.2, cena 799 zł

Więcej o:
Copyright © Agora SA