Piłkarska Liga Mistrzów od października w Lublinie!

W najbliższy weekend w Centrum Sportu Akademos mieszczącym się w Lublinie przy ul. Symfonicznej rozpoczną się zmagania II edycji Dziecięcej Halowej Ligi Mistrzów. Turnieje rozgrywane będą w kilku kategoriach wiekowych i potrwają do marca 2014 roku.

Tegoroczna edycja rozgrywek rozpoczyna się nieco wcześniej niż rozegrany przed rokiem turniej inauguracyjny. W październiku i listopadzie na parkiecie hali przy ul. Symfonicznej rywalizować będą zespoły w dwóch kategoriach wiekowych - U-7 i U-8. Z kolei już w przyszłym roku kalendarzowym dojdzie do zmagań dzieci z kategorii wiekowych U-9 i U-10. Starsza grupa wiekowa swoje mecze rozgrywać będzie od stycznia do marca 2014 roku.

Każdej z drużyn biorących udział w rozgrywkach zostanie przydzielona nazwa jednego z topowych europejskich klubów. Jest to bardzo ważny fakt dla dzieci, które zapatrzone są w swoich piłkarskich idoli. Wśród nich oczywiście przewodzą Cristiano Ronaldo z Realu Madryt i Leo Messi z FC Barcelony.

Impreza w zeszłym roku cieszyła się sporą popularnością, a głównymi kibicami turnieju byli rodzice, którzy wspierali swoje pociechy. W tegorocznych rozgrywkach wezmą udział m.in. drużyny BKS Lublin, SPN Motor Lublin, Widok Lublin, Avia Świdnik, Lublinianki i Vrotcovii Lublin. Zapisy trwały do 10 października, a o przyjęciu na listę uczestników decydował termin zgłoszenia.

Każda z drużyn biorących udział w zawodach otrzyma pamiątkowe medale, co dla małych piłkarzy jest bardzo istotne. Trzy najlepsze zespoły otrzymają nagrody rzeczowe, a dodatkowo drużyna, która zostanie zwycięzcą w swojej kategorii, uda się wraz ze swoim trenerem na mecz polskiej ekstraklasy.