PyeongChang 2013. Sobota pełna polskich medali

W sobotę reprezentanci Olimpiad Specjalnych Polska zdobyli 13 medali na X Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w PyeongChang.

Tym samym na koncie polskich sportowców z niepełnosprawnością intelektualną jest już 18 medali. W sobotę świetnie spisali się nasi łyżwiarze szybcy, którzy rywalizowali na dystansie 777 metrów. Złoty medal zdobył Paweł Menducki (Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Świętokrzyskie). Drugie miejsca w swoich biegach zajęli Adam Szymko (Oddział Regionalny OS Podlaskie) i Bożena Wojda (Oddział Regionalny OS Lubuskie). Brązowy medal wywalczyła Marta Wullert (Oddział Regionalny OS Śląskie).

Narciarze na medal

Finały w narciarstwie zjazdowym i biegowym miały odbyć się w PyeongChang w piątek, ale z powodu opadów deszczu zostały przeniesione na sobotę. Ta zmiana planów nie zaszkodziła polskim narciarzom.

W finale slalomu supergiganta złote medale zdobyli: Paweł Gredka (Oddział Regionalny OS Świętokrzyskie), Patryk Czaplicki (Oddział Regionalny OS Lubuskie) i Sabina Czernic (Oddział Regionalny OS Świętokrzyskie). Drugie miejsca zajęli: Maria Ogińska (Oddział Regionalny OS Wielkopolskie-Poznań), Monika Gil (Oddział Regionalny OS Lubelskie) i Adrian Formas (Oddział Regionalny OS Beskidzkie).

Z medalami wrócą również narciarze biegowi. Złoto na dystansie 50 metrów techniką klasyczną wywalczył Artur Kosior (Oddział Regionalny OS Lubelski), a srebro zgarnęła Justyna Wasiluk (Oddział Regionalny OS Podlaskie).

Sukces w biegu na rakietach śnieżnych odniosła Zofia Porwich (Oddział Regionalny OS Wielkopolskie-Poznań), która zajęła w swoim finale drugie miejsce.

Porażki polskich hokeistów halowych

Osłabiona kontuzjami reprezentacja Polski w hokeju halowym doznała dwóch porażek: 2:6 z RPA i 0:6 z USA. W niedzielę naszych hokeistów czekają rewanże. Dwie drużyny z najlepszym bilansem zagrają o złoty medal. Ostatnia drużyna w grupie wyjedzie z Korei z brązowym medalem.

W niedzielę przed Polakami kolejne medalowe szanse.