PyeongChang 2013. Polscy hokeiści walczą o medale

W drugim dniu X Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych reprezentanci Polski w hokeju halowym rozegrali dwa mecze. Wygrali 5:1 z Marokiem i ulegli Kanadyjczykom 2:3. W piątek rozdane zostaną pierwsze medale.

Po meczach sprawdzających umiejętności polskich hokeistów halowych (tzw. mecze obserwowane, które mają stworzyć grupy zawodników o podobnym stopniu sprawności), przyszedł czas na prawdziwą rywalizację. Reprezentacja Polski Olimpiad Specjalnych rozegrała w czwartek dwa spotkania. W pierwszym meczu nie dała szans zawodnikom z Maroka i wygrała 5:1. W drugim spotkaniu Polacy po zaciętym pojedynku przegrali z Kanadą 2:3.

W piątek na naszych hokeistów czeka ostatni grupowy rywal - RPA. W meczu obserwowanym przed fazą grupową Polacy pokonali zespół z Afryki 1:0.

Czwartek był kolejnym dniem preeliminacji dla naszych łyżwiarzy szybkich, którzy ścigali się na 777 i 1000 metrów. Na stoku pojawili się narciarze zjazdowi, a na trasie narciarze biegowi i zawodnicy, którzy startują w biegu na rakietach śnieżnych.

Pierwsze finały wszystkich tych dyscyplin w piątek. Jutro odbędą się również preeliminacje naszej sztafety 4 x 100m w biegu na rakietach śnieżnych.

Więcej o: