Rozkład jazdy kibica. Jeśli dziś piątek, to zaczynamy Euro 2012

Czekaliśmy na ten dzień ponad 5 lat, od 18 kwietnia 2007 roku, kiedy UEFA przyznała Polsce i Ukrainie organizację Euro 2012. Dziś o godzinie 18. rozpocznie się mecz otwarcia turnieju, w którym Polacy zagrają z Grecją. Emocji sportowych będzie dzisiaj niezwykle dużo, dlatego, by nic wam nie umknęło, przedstawiamy plan wszystkich piątkowych wydarzeń i relacji Sport.pl

Wszystko o meczu Polska - Grecja

Już ok. godziny 9.30 połączone załogi Sport.pl i ZCzuba rozpoczną całodniową relację na żywo z pierwszego dnia mistrzostw. Będziemy odliczać godziny, minuty i sekundy do meczu otwarcia turnieju. W relacji znajdą się wszystkie ważne komentarze, filmy, zdjęcia i po prostu informacje - śledząc relację na pewno nie przegapicie momentu wyjazdu biało-czerwonych z hotelu na Stadion Narodowy, gdzie piłkarze rozegrają swoje najważniejsze w życiu spotkanie.

Nerwowy czas oczekiwania na to wyjątkowe wydarzenie - a płynie on znacznie wolniej niż byśmy chcieli - stanie się bardziej znośny dzięki wydarzeniom na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Już od godz. 13 rozpocznie się pierwszy półfinał French Open, w którym zmierzą się

David Ferrer i Rafael Nadal . A emocje będą tylko rosnąć, bo po tym spotkaniu na kort wyjdą

Roger Federer i Novak Djoković . Z tego wydarzenia przeprowadzimy relację na żywo w Sport.pl.

O godzinie. 16.30 zacznie się ceremonia otwarcia Euro 2012 . Możemy zdradzić, że rozpocznie ją 12-minutowy pokaz, którego choreografię

wyreżyseruje Marco Balich, producent ceremonii olimpijskich, a węgierski pianista klasyczny Adam Gyorgy wykona na żywo jedną z etiud Fryderyka Chopina.

Kiedy do meczu Polska-Grecja pozostanie pół godziny, o godz. 17.30 na parkiet w Sao Bernardo do Campo, by zagrać spotkanie z Kanadą w Lidze Światowej wyjdą nasi siatkarze.

A potem, cóż, czas na danie główne! Punkt 18. Hiszpan Carlos Velasco Carballo dmuchnie w gwizdek i piłka pójdzie w ruch. Polacy i Grecy rozpoczną mecz otwarcia Euro 2012 . Z tego spotkania przeprowadzimy relację ZCzuba i na żywo.

Już teraz zapraszamy na specjalną stronę meczu , na której już można zagłosować, kto wygra spotkanie i przeczytać przedmeczowe komentarze. Systematycznie uaktualniana strona będzie najlepszym źródłem informacji o spotkaniu, także po jego zakończeniu.

A tuż po końcowym gwizdku fani kobiecej siatkówki dostaną kolejne emocje, bo o godz. 20. Polki w Grand Prix stoczą bój z Serbkami.

Na zakończenie dnia - drugi mecz Euro 2012. O godz. 20.45 rozpocznie się starcie naszych rywalki w Grupie A - relację ze spotkania przeprowadzimy ZCzuba i żywo.

Zobacz wideo

Zdobądź piłkę, buty i koszulki z autografami Podolskiego!

Więcej o: