NFL. New England Patriots i New York Giants zmierzą się w 46. finale Super Bowl.

Spotkanie to będzie traktowane jako rewanż za mecz sprzed 4 lat. Wówczas w finale NFL górą byli Giants, którzy po dramatycznym meczu zwyciężyli Patriots 17:14

New York Giants awansowali do Super Bowl, pokonując na wyjeździe w niedzielnym finale NFC (National Football Conference) San Francisco 49ers 20:17. Zwycięstwo drużynie Giants dał Lawrence Tynes, który strzałem na bramkę z 31 jardów, ustalił wynik meczu.

- To niesamowite - powiedział Tynes. - Śniłem o tym w nocy. Byłem mocno zdenerwowany przed tym spotkaniem. Wiedziałem, że będę musiał mocno kopać - dodał zawodnik drużyny, która ostatni raz sięgnęła po mistrzostwo NFL 4 lata temu.

Z kolei ekipa New England Patriots nie pozostawiła złudzeń drużynie Baltimore Ravens. W finale AFC (American Football Conference) zawodnicy z Nowej Anglii wygrali na własnym boisku w Foxborough 23:20. Szczególny wkład w zwycięstwo miał rozgrywający Tom Brady, który zdobył decydujące punkty dla swojego zespołu. Patriots awansowali do Super Bowl już po raz siódmy w historii.

- To świetny zespół - powiedział o rywalach rozgrywający Giants, Eli Manning. - A my musimy zagrać swój najlepszy futbol - dodał.

Finał Super Bowl odbędzie się 5 lutego w Indianapolis na zadaszonym, 63-tysięcznym Lucas Oil Stadium.

Więcej o: