Gracze w pokera biją rekord Guinessa

Już 4 grudnia PokerStars.com podejmie próbę pobicia rekordu Guinnesa i zorganizowania największego na świecie turnieju pokerowego online, w którym weźmie udział jednocześnie ponad 150 tysięcy graczy. Turniej będzie częścią obchodów dziesiątej rocznicy istnienia serwisu, w którym od momentu startu w grudniu 2001 r. zarejestrowało się ponad 49 milionów graczy.

Poprzedni światowy rekord został ustanowiony w 2009 roku w ramach jednego z turniejów PokerStars z wpisowym w wysokości jednego dolara, w którym wzięło udział 149 196 graczy. Jego zwycięzca - gracz o Nicku 'oskar69' z Garbsen w Niemczech otrzymał 50 tysięcy dolarów.

Tegoroczna próba pobicia światowego rekordu zostanie podjęta 4 grudnia roku o godzinie 12.30 w ramach turnieju No Limit Hold'em z wpisowym o wartości 1 dolara i gwarantowaną pulą 250,000 dolarów. Poza główną wygraną w wysokości 50 000 dolarów specjalne nagrody przewidziano dla graczy, którzy pokonają członków Teamu PokerStars Pro.

10 lat z PokerStars

Próba pobicia światowego rekordu to trzecie wydarzenie w ramach obchodów dziesięciolecia marki, obejmujących również turniej $10 Million Sunday Million. Gwarantowana pula nagród turnieju to 10 milionów dolarów, a główna wygrana wynosi 2 milionów dolarów. Innym wydarzeniem jest 10th Anniversary Giveaway, w ramach którego rozdanych zostanie 10 tysięcy nagród pieniężnych i 100 wyjazdów na Bahamy podczas rozgrywania PokerStars Caribbean Adventure.

Więcej o: