Windsurfing. Z這to Mistrzostw Europy dla Klepackiej i Myszki

Zofia Noceti-Klepacka i Piotr Myszka, zawodnicy Kredyt Bank Polish Sailing Team, zdobyli z這te medale w windsurfingowej klasie RS:X podczas Mistrzostw Europy rozegranych w bu貪arskim Burgas.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

W wyścigu medalowym nasi zawodnicy postawili przysłowiową kropkę nad "i" i sięgnęli w swoich kategoriach po złoto. Oboje pierwszy raz zdobyli tytuł Mistrza Europy. W ubiegłym roku w Sopocie sięgnęli po brąz.

- Mistrzostwa Europy w klasie RS:X to bardzo udany start. Złoty medal jest zarazem ostatnim, jakiego mi brakowało. Jadąc do Burgas, wiedziałem, że jestem jednym z faworytów do złotego medalu. Już przed zawodami na zgrupowaniu treningowym byłem szybki. Recepta na sukces była prosta: liczył się dobry start w dobrą stronę, a reszta to prędkość i jak najmniej błędów - powiedział Piotr Myszka, zloty medalista Mistrzostw Europy w klasie RS:X.

Od pierwszych dni Piotr utrzymywali się w ścisłej czołówce. Już po dwóch dniach regat i 6 wyścigach Piotr Myszka prowadził w klasyfikacji generalnej w kategorii mężczyzn.

- Najgroźniejszym rywalem na zawodach okazał się Bayron Kokkalanis z Grecji, ale tylko pierwszego dnia. Każdy kolejny dzień potwierdzał moją dominację. Z 14 wyścigów wygrałem 10. Zapewniłem sobie tym samym złoty medal już dzień przed ostatnim najważniejszym wyścigiem Medal Race, który też wygrałem. To była kropka nad 'i'. Gratuluję oczywiście Zosi Klepackiej zdobycia złotego medalu i życzę dalszych sukcesów. I dziękuję Kredyt Bankowi za pomoc w przygotowaniach i udział w moim sukcesie - dodał Piotr Myszka.

KB Polish Sailing Team wystartował w Mistrzostwach Europy w bardzo mocnym sk豉dzie. Poza medalistami w pierwszej dziesiątce regaty zakończyły: Maja Dziarnowska - 7. miejsce, Agata Brygoła - 9. i Michał Majewski - 12. miejsce.

Zofia Noceti-Klepacka jest najbardziej utytułowaną polską zawodniczką w klasie RS:X. Ma na swoim koncie tytuły Mistrzyni Świata i wiele medali Pucharów Świata. W sierpniu br. zdobyła złoty medal w klasie RS:X podczas przedolimpijskich regat w Weymouth. Igrzyska w Londynie będą trzecią olimpiadą Klepackiej. W 2004 r. w Atenach zajęła 12. miejsce, a w Pekinie 7. lokatę.

Piotr Myszka jest aktualnym Mistrzem Świata w klasie RS:X. W grudniu br. będzie bronił tytułu w Australii.

Zofia Noceti-Klepacka i Piotr Myszka od stycznia 2011 r. są zawodnikami Kredyt Bank Polish Sailing Team. Kredyt Bank rozpoczął w tym roku współpracę z Polskim Związkiem Żeglarskim i objął stypendialnym wsparciem 17 najlepszych zawodników kadry narodowej z klas: RS:X kobiet, RS:X mężczyzn, Laser Standard, Laser Radial i Finn. Priorytetem dla obu stron jest profesjonalne przygotowanie polskiej ekipy do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Wioślarze też z sukcesami. Złoty medal na ME ?

Wi璚ej o: