Klepacka pierwsza w kwalifikacjach krajowych do Olimpiady w Londynie

Zofia Noceti-Klepacka, zawodniczka Kredyt Bank Polish Sailing Team, zdobyła złoty medal w klasie RS:X podczas przedolimpijskich regat ?The Weymouth and Portland International Regatta? w dniach 4-11 sierpnia 2011 r. Zwycięstwo w tych zawodach dało jej pierwszą lokatę w krajowych kwalifikacjach do przyszłorocznych Igrzysk.

Zofia od pierwszych dni regat w Weymouth utrzymywała się w ścisłej czołówce. Po 10 wyścigach do finału, rozegranego 11 sierpnia, startowała z pierwszego miejsca wraz z dziesięcioma najlepszymi zawodniczkami z całego świata.

W czerwcu br. wywalczyła srebrny medal w regatach Pucharu Świata na tym samym akwenie.

- W tej chwili bez względu na to, kto zdobędzie dla Polski prawo startu w konkurencji RS:X kobiet - Zosia otrzyma "paszport olimpijski". Pozostaje jej spokojnie przygotowywać się do startu w grudniowych Mistrzostwach Świata (kwalifikacje dla krajów), które odbędą się w dalekim Perth w Australii, a następnie do IO 2012 - powiedział Zbigniew Stosio, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Żeglarskiego.

Zofia Noceti-Klepacka jest najbardziej utytułowaną polską zawodniczką w klasie RS:X. Ma na swoim koncie tytuły Mistrzyni Świata i wiele medali Pucharów Świata.

Igrzyska w Londynie będą trzecią olimpiadą Klepackiej. W 2004 r. w Atenach zajęła 12. miejsce, a w Pekinie 7. lokatę.

- Wybierając zawodników do programu stypendialnego Kredyt Bank Polish Sailing Team szukaliśmy klas i zawodników z potencjałem olimpijskim i szansami na medale dla Polski. Złoty medal Zosi Klepackiej w Weymount potwierdza słuszność naszego wyboru. Wszyscy w KB trzymaliśmy za nią kciuki, a dzisiaj serdecznie gratulujemy - powiedziała Monika Nowakowska, dyrektor Biura Public Relations Kredyt Banku.

Zofia Noceti-Klepacka od stycznia 2011 r. jest zawodniczką Kredyt Bank Polish Sailing Team. Kredyt Bank rozpoczął w tym roku współpracę z Polskim Związkiem Żeglarskim i objął stypendialnym wsparciem 17 najlepszych zawodników kadry narodowej z klas: RS:X kobiet, RS:X mężczyzn, Laser Standard, Laser Radial i Finn. Priorytetem dla obu stron jest profesjonalne przygotowanie polskiej ekipy do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Zobacz relacją z regat - WIDEO

Więcej o: