Historyczna walka na XTB KSW 89. Tego nie dokonał żaden zawodnik na świecie

Konrad Ferszter, Kacper Sosnowski
Już w sobotę, 16 grudnia, w Gliwicach odbędzie się XTB KSW 89. Walką wieczoru na ostatniej w tym roku gali będzie historyczne starcie o pas mistrzowski w wadze półśredniej. Historyczne, bo pretendent i podwójny mistrz KSW - Salahdine Parnasse - jako pierwszy będzie mógł zdobyć trzeci pas. Tytułu bronić będzie aktualny mistrz - Adrian Bartosiński. O tym, co wydarzy się w Gliwicach. w programie "Sport.pl Fight" Konrad Ferszter i Kacper Sosnowski porozmawiali z dziennikarzami Jackiem Adamczykiem z mmarocks.pl oraz Mariuszem Olkiewiczem z inthecage.pl.
Zobacz wideo

Gala w Gliwicach to jednak nie tylko walka o pas mistrzowski w wadze półśredniej. Karta pojedynków wypakowana jest gwiazdami KSW. W sobotnim co-main evencie o mistrzostwo wagi średniej powalczą obecny mistrz Paweł Pawlak oraz legenda federacji Michał Materla. O tym pojedynku Konrad Ferszter i Kacper Sosnowski porozmawiali z samym Pawlakiem.

W wadze średniej w Gliwicach zawalczą też były mistrz Tomasz Romanowski oraz medalista olimpijski z Londynu Damian Janikowski. Ten, tak samo jak Pawlak, również był gościem Fersztera i Sosnowskiego. Na XTB KSW 89 w największej federacji w Europie zadebiutuje też legenda polskiego MMA Marcin Held, który zawalczy z Raulen Tutaraulim.

Zapraszamy na program o gali, która rozpocznie się w sobotę o 19.

Sponsorem "Sport.pl Fight" jest Viaplay.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.