Jest plan budowy kolejnej skoczni narciarskiej w Polsce. Obiekt ma kosztować 350 tysięcy

Miłośnicy skoków narciarskich z Lublina dążą do tego, aby w mieście powstała skocznia narciarska. Pomysł wybudowania obiektu pojawił się wśród propozycji zgłaszanych w ramach corocznego budżetu obywatelskiego. Koszt jego powstania miałby wynieść 350 tysięcy złotych.

W ostatnich latach obiekty do skoków narciarskich zaczęły się pojawiać w wielu miastach, nie tylko na południu kraju. Amatorskie skocznie narciarskie powstawały między innymi w Warszawie, Łodzi, Kielcach czy Trójmieście.

Wielkie problemy medalisty olimpijskiego. Oskarżono go o morderstwoWielkie problemy dwukrotnego medalisty olimpijskiego. Jest oskarżony o morderstwo

Chcą przywrócić blask skokom narciarskim w Lublinie

Kolejnym miastem na mapie Polski, w którym amatorzy tej dyscypliny mogą zyskać obiekt do jej uprawiania jest Lublin. Projekt zgłoszony w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zakłada wybudowanie obiektu o punkcie K zlokalizowanym na maksymalnie 25. metrze. Skocznia miałaby powstać w wąwozie Rury na terenie jednej z miejskich działek.

Zgodnie z założeniami projektu, koszt wybudowania "Lubelskiej Skoczni Narciarskiej" miały wynieść 350 tysięcy złotych. Autorzy pomysłu podkreślili historię skoków narciarskich w Lublinie, chcąc w ten sposób przywrócić jej popularyzację we wschodniej części Polski.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Lublin ma swoją historię w skokach narciarskich

Pierwszy obiekt do uprawiania skoków narciarskich w Lublinie powstał w 1955 roku. Skocznia była elementem kompleksu sportowego WKS Lublinianka i znajdowała się na północnym zboczu wzgórza Wieniawa. Po dziewięciu latach obiekt o drewnianym rozbiegu został rozebrany. Najdłuższy skok oddał na nim Wojciech Papież, który pofrunął na odległość 19,5 metra.

Najbardziej kuriozalne starcie MMAWalka nastolatków, którzy wyglądają jak małe dzieci, wywołała burzę. Razem ważą 35 kg

W 2010 roku gruntownie zmodernizowano "Krokiewkę", czyli skocznię, na której niegdyś rozgrywano mistrzostwa Polski wschodniej w skokach narciarskich. Obiekt znajdował się jednak na terenie prywatnym, dlatego też po zaledwie roku przestał istnieć.

Więcej o: