"Sportlista" odc. 6. Katarzyna Skowrońska-Dolata zdradza tajemnice swojego dzieciństwa i plany na przyszłość [PODCAST]

Katarzyna Skowrońska-Dolata po zdobyciu złota mistrzostw Europy w 2003 i obronie tytułu dwa lata później stała się jedną z najbardziej znanych "Złotek". Mało kto wie, że przed tymi sukcesami życie jej nie rozpieszczało. Do matury uczyła się na klatce schodowej, a wodę na herbatę gotowało grzałką od sąsiadki. Twardy charakter i upór zaprowadziły ją do sukcesów. W Sporliście opowie i o tych trudnych momentach i o tym, jak poznała trenera Andrzeja Niemczyka, który zmienił jej życie.

Kasia Skowrońska skończyła już sportową karierę, ale ma na siebie wiele pomysłów. Chce pójść na studia, zamierza więcej malować i podróżować, a także angażować się w wolontariat. Jest też wielką fanką muzyki i winyli, o czym przekonacie się słuchając tego podcastu. Jej wybór utworów jest wysublimowany, a jednocześnie bardzo subtelny, mimo że to kobieta o twardym charakterze. Chęć poznawania świata była u niej tak silna, że potrafiła wymykać się w kapturze ze zgrupowań, żeby odkryć nowe miejsce i zrobić zdjęcia. Grała we Włoszech, Turcji, Azerbejdżanie, czy Brazylii. Co uważa za największy sukces, a czego najbardziej brakuje jej w sportowym dorobku przekonacie się w tym odcinku Sportlisty.

Podcastu może posłuchać również TUTAJ

Michał Gąsiorowski, dziennikarz Sport.pl, 16 lat związany z radiem: „Sportlista" to podcast, który od dawna chodził mi po głowie. Rozmawiam w nim z ludźmi sportu o ich karierach i życiu prywatnym, ale pretekstem do kolejnych wątków są wybrane przez nich piosenki. Konkretne utwory przywołują bowiem bardzo konkretne skojarzenia. Dzięki pewnym piosenkom możemy nie tylko zobaczyć obrazy z przeszłości, ale nawet poczuć konkretne zapachy i przywołać zaskakujące uczucia.

Więcej o: