Anna Lewandowska przestrzega przed nadmiernym opalaniem "Na samym końcu pojawiają się nowotwory"

Anna Lewandowska zwróciła uwagę swoich fanów na bardzo ważny temat, jakim jest bezpiecznie opalanie. Nadal wiele osób nie jest świadome, jakie konsekwencje niesie za sobą "opalanie się na skwarkę". Co Anna Lewandowska o tym myśli?

Na trening Ani Lewandowskiej przyszło ponad 1000 osób, a my jako jedyne byłyśmy za kulisami. Tego nie zobaczycie nigdzie indziej

Anna Lewandowska może pochwalić się piękną opalenizną 

Anna Lewandowska ma nowego trenera. Fani: "Zaraz cały team Chodakowskiej się przeniesie"

Anna Lewandowska niedawno wróciła z greckich wakacji. Trenerka może pochwalić się naprawdę piękną, złotą opalenizną, która idealnie komponuje się z jej sześciopakiem na brzuchu. Niemniej jednak żona Roberta Lewandowskiego zwróciła uwagę na to, jak prawidłowo się opalać, bo nadal wiele osób o tym nie wie. 

 

Jeżeli opalamy się nie właściwie, to nasza skóra: 

- traci elastyczność, 

- jest szorstka i sucha, 

- pojawiają się na niej zmarszczki, 

- pojawiają się przebarwienia, 

Trenerka postanowiła przedstawić swoim fankom jej sposoby na to, by uchronić się przed niepożądanymi skutkami opalania. 

Robert Lewandowski i James Rodriguez tańczą floss dance. Tak się bawi Bayern Monachium

Anna Lewandowska radzi, jak się opalać 

Nawet Anna Lewandowska odpuszcza trening ze względu na upał!

  1. Kremy z filtrami, jako obowiązkowy produkt w walizce! Ale jeszcze ważniejsza zasada – nie zapomnij go stosować! ?? Dokładny rodzaj filtra zależny będzie od Twojej karnacji. Osoby o jasnej powinny sięgać po krem z filtrem minimum 20. Jeśli masz ciemniejszą karnację sięgnij po filtr minimum 15.
  2. Krem nałóż na skórę 20-30 minut przed wyjściem na słońce. Stosuj go obficie i nakładaj ponownie po wyjściu z wody (nawet jeśli jest wodoodporny). Czynność tę powtarzaj maksymalnie co 2-3 godziny.
  3. Jeśli zostały Ci otwarte kremy z filtrem z poprzedniego sezonu, nie powinnaś już ich stosować nawet jeśli ma aktualną datę ważności. Otwarty krem należy zużyć maksymalnie w przeciągu 6 miesięcy od otwarcia. Po tym czasie straci on swoją skuteczność, a więc nie ochroni naszego ciała.
  4. Kolejną ważną wskazówką, o której warto pamiętać jest fakt, że faktory ochrony skóry nie sumują się. Jeśli posmarujesz się kremem z filtrem 10 i 15, to twoja skóra nie będzie chroniona filtrem 25, a jedynie 15.
  5. Zadbaj także o to, żeby do twarzy używać przeznaczone do tego celu specjalne kosmetyki. Tych do ciała nie powinno się stosować na twarz. Do twarzy świetnie sprawdzi się krem z filtrem 50+. Jest to w tym momencie najskuteczniejsze dostępne zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem. Pamiętaj, że skóra na twarzy jest przecież bardzo wrażliwa. A której z nas zależy na zmarszczkach?
  6. Jaki powinien być idealny kosmetyk do opalania? Warto zwrócić uwagę na jego skład, czy nie ma w nim substancji toksycznych lub alergizujących. Najlepiej gdyby był on wodoodporny oraz miał wysoką ochronę zarówno przeciw promieniom UVA jak i UVB. Kosmetyki chroniące przed promieniami UVA mają na opakowaniach oznaczenie PPD (Persistent Pigmentation Darkening). Filtry zabezpieczające przed UVB to skrót SPF (Sun Protective Factor). Zwróć uwagę, czy twój krem zawiera także zabezpieczenie przeciwko UVA. Jeśli kosmetyk zawiera dodatkowo składniki pielęgnujące skórę, świetnie.
  7. Nie ma kremów ochronnych, które w 100% blokują promienie słoneczne. Dlatego staraj się unikać długotrwałego pozostawania na słońcu w godzinach największego nasłonecznienia, czyli od godziny 10 do 15. Dzieci do 3 roku życia w tych godzinach nie powinny w ogóle przebywać na słońcu.
  8. Skuś się na mody kapelusz, czapkę z daszkiem lub inne nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne dla ochrony oczu. Wybierając okulary zwróć uwagę, czy mają one filtr UV.
  9. Na koniec – po powrocie z plaży zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry balsamem oraz oczywiście o prawidłowym nawodnieniu organizmu.

(część tekstu z bloga www.hpba.pl)

 

Posłuchacie jej rad?

Szczupła Sara Boruc kręci nowy teledysk z seksowną siostrą. Będzie kolejny hit?

Więcej o: