Stawki piłkarzy na Instagramie zwalają z nóg. W czołówce Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Piłkarz bardzo dba o swoje interesy poza boiskiem i tak jest właścicielem wielkiego brandu CR7. Ponadto ma kilka posiadłości i dużo luksusowych samochodów. Okazuje się, że na Instagramie też zarabia niezłe kokosy.
Zobacz wideo

Cristiano Ronaldo w Juventusie Turyn 

Cristiano Ronaldo po 9 latach w Realu Madryt postanowił odejść z hiszpańskiej ligi do włoskiej. Kiedy w internecie pojawiły się informacje, że Juventus Turyn chce kupić piłkarza nikt w to raczej nie wierzył, aż do momentu sfinalizowania transferu. Cristiano Ronaldo od nowego sezonu będzie występował w Juventusie Turyn z numerem 7. Przypomnijmy, że w tym samym klubie gra nasz reprezentant polski Wojciech Szczęsny, który od nowego sezonu będzie pierwszym bramkarzem klubu z Włoch. 

 

Chiny oszalały na punkcie Cristiano Ronaldo. Piłkarz poleciał i pomógł dzieciom

Cristiano Ronaldo zarabia na Instagramie miliony 

Od kilku lat widzimy, jak na Instagramie rośnie rynek influencer marketingu. Bardzo zasięgowe osoby rzucają pracę, na rzecz Instagrama, na którym zarabiają pieniądze w zamian za wrzucanie postów sponsorowanych. Okazuje się, że z takiego Instagrama można spokojnie wyżyć, bo osoby, które na swoich kontach mają kilkaset tysięcy fanów mogą żądać od sponsorów stawek zaczynających się od kilku tysięcy złotych. Jeżeli w danym miejscu wrzucimy kilka postów sponsorowanych robi nam się z tego niezła kwota. 

Robert Lewandowski zamienił piłkę na worek bokserski. Tak rozładowuje emocje po mundialu?

Najbardziej cenieni na Instagramie są jednak sportowcy i gwiazdy. Żeby móc zareklamować się u nich na profilu trzeba mieć naprawdę gruby portfel. Według aplikacji Hopper HQ, która pomaga ustawiać posty na portalu z wyprzedzeniem, stawki piłkarza sięgają 569 tysięcy funtów za post. Pomnóżmy to przez kurs funta i wychodzi nam kwota 2 731 200 zł! Ta liczba robi wrażenie. 

 

Stawki innych gwiazd na Instagramie 

Okazuje się, że Cristiano Ronaldo znajduje się w ścisłej czołówce bo na trzecim miejscu, jeżeli chodzi o zarobki gwiazd na Instagramie, ale nie jest na pierwszym miejscu. Ono należy do Kylie Jenner, u której za post trzeba zapłacić 760 tysięcy funtów. Drugie miejsce to Selena Gomez, u której post kosztuje 608 tysięcy funtów. 

 

W tym rankingu znajduje się również inni piłkarze, ale ich stawki w porównaniu do Cristiano Ronaldo są naprawdę niewielkie. 

Grzegorz Krychowiak uwielbia przepych. 6 miejsc w Moskwie, które powinien odwiedzić w przerwie między meczami

Za post sponsorowany David Beckham bierze 228 tysięcy funtów. Z kolei Gareth Bale wycenia jedno zdjęcie na Instagramie na 140 tysięcy funtów. 

 

Ile zarabia Robert Lewandowski na Instagramie? 

W sieci nie można znaleźć dokładniej kwoty, którą mógłby zarobić Robert Lewandowski na Instagramie, ale możemy ją oszacować. Najważniejszy na Instagramie jest zasięg, liczba fanów, liczba polubień, a tych Robert Lewandowski ma naprawdę wiele. Obecnie polskiego piłkarza obserwuje 13,4 miliona fanów. Dla porównania Garetha Bale'a 35,4 miliona. 

 

Jak widać kapitana reprezentacji Polski obserwuje prawie trzy razy mniej fanów, dlatego podzielmy sobie kwotę, którą bierze Gareth Bale przez trzy. Wychodzi na to, że Robert Lewandowski prawdopodobnie może żądać za jeden post 46 tysięcy funtów, co w przeliczeniu na polskie wynosi 220 tysięcy złotych za post. 

Jak widać kwoty są naprawdę wysokie i wielu nie jest w stanie tyle zarobić przez całe życie, ile piłkarze biorą za jeden post na Instagramie. 

Robert Lewandowski zamienił piłkę na worek bokserski. Tak rozładowuje emocje po mundialu?

Więcej o: