Robert Lewandowski w szczerym wywiadzie. Tłumaczy się z mundialu i zdjęcia z wakacji

Robert Lewandowski tuż po mundialu nie udzielał żadnych szczerych wywiadów. Kiedy emocje opadły zrobił to dwukrotnie. Jednym z nich była rozmowa w Dzień dobry TVN z Filipem Hajzerem, w której powiedział naprawdę sporo.
Zobacz wideo

Robert Lewandowski znów szczęśliwy. Anna Lewandowska uchwyciła to na zdjęciu

Robert Lewandowski hejtowany za mundial w Rosji 

Tuż po mistrzostwach świata w Rosji fala hejtu wylała się na wszystkich piłkarzy, ale najmocniej odczuł to kapitan reprezentacji Robert Lewandowski. Piłkarz w sieci musiał zmierzyć się z okrutną krytyką kierowaną w jego stronę od fanów. Kibicie mieli mu za złe, że nie poprowadził drużyny tak, jak powinien to zrobić. 

Po mundialu piłkarze udali się na wakacje, co również było kolejnym bardzo mocno krytykowane w social mediach. Wszyscy uważali, że wakacje im się nie należą, a reprezentacji Polski brakuje pokory. Robert Lewandowski w rozmowie z Filipem Hajzerem odniósł się do wszystkiego i powiedział co o tym myśli. 

Seksowna Anna Lewandowska odsłania pośladki. Robert Lewandowski to szczęściarz

Robert Lewandowski tłumaczy się z przegranego mundialu 

Mundial w Rosji dla wszystkich, także dla Roberta Lewandowskiego okazał się najgorszym z możliwych koszmarów. Tuż przed mistrzostwami świata kibicie pokładali w reprezentacji Polski wielkie nadzieje, a wyszło, jak wyszło. 

Filip Hajzer zapytał Roberta Lewandowskiego wprost co się stało, że nie wyszliśmy nawet z grupy. 

Myślę, że tak naprawdę wiele rzeczy nie funkcjonowało tak, jak powinno. Kombinacji było za dużo. Zdajemy sobie sprawę, że to nasza wina, my graliśmy na boisku, my powinniśmy lepiej zagrać, ale niestety też jesteśmy tylko ludźmi, tez popełniamy błędy i też chcielibyśmy tak, jak kibice wygrywać zawsze, ale niestety na tym mundialu się to nie udało. Zdajemy sobie sprawę, że nie daliśmy rady i rozczarowaliśmy nie tylko siebie, ale też kibiców. Nie ma co ukrywać, że my najbardziej to przeżywaliśmy [...] zdawaliśmy sobie sprawę, że to my mogliśmy lepiej się zaprezentować - odpowiedział Robert Lewandowski.  

Filip Hajzer podkreślił również to, że kibice nie mieli za złe reprezentacji Polski tego, że przegraliśmy, a bardziej to w jakim stylu to zrobiliśmy, bo w końcu nie byliśmy jedyną drużyną, która odpadła. Robert Lewandowski również wypowiedział się w tej kwestii. 

Każdy z nas bardzo chciał i bardzo o to walczyliśmy. Przygotowaliśmy się wiele lat do tego, żeby Polska wróciła na mundial i żeby spróbowała osiągnąć cel, jakim było wyjście z grupy tak naprawdę. Ostatni mecz o honor udało nam się wygrać, ale zdajemy sobie sprawę, że styl w pierwszym meczu z Senegalem nie wyglądał, nie graliśmy w ogóle swojej piłki tak, jak powinniśmy - powiedział Robert Lewandowski. 

Kiedyś ich kochali teraz nienawidzą. Polacy mają dość Roberta Lewandowskiego i Anny Lewandowskiej

Hazjer dopytywał, dlaczego nasza drużyna nie grała swojej piłki. 

Wpływ na to miały kontuzje. Później też kontuzja przed samym turniejem Kamila Glika. Gdzieś ta pewność siebie została zachwiana i może to spowodowało, że my sami zaczęliśmy tą pewność siebie tracić. Nie czuliśmy się tak pewnie, jak zawsze, jak na tych poprzednich eliminacjach, czy nawet na mistrzostwach europy. Wiadomo, że jak człowiek nie jest pewny, nie fukncjonuje to tak, jak powinno to przekłada się to na poziom sportowy - wyjaśnił Robert Lewandowski. 

Fani zarzucają brak pokory piłkarzom po mundialu 

Ta kwestia także pojawiła się w tym wywiadzie. Wielu kibiców twierdziło, że Robert Lewandowski z całą reprezentacją powinien być bardziej pokorny, a nie chwalić się zdjęciami z wakacji. 

Nie mogę odpowiadać za sociale jeżeli chodzi o innych zawodników. Osobiście sam wrzuciłem jedno zdjęcie z plaży, gdzie byłem z rodziną, gdzie w tym trudnym momencie, to był czas bardzo ważny dla mnie, który spowoduje, że gdzieś ta głowa odpocznie, gdzieś te emocje ujdą, te serce będzie mniej bolało. Nie ma co ukrywać, że rodzina jest najważniejsza i w trudnych momentach chce się spędzać czas z rodziną. [...] To było dla mnie bardzo ważne i mi bardzo pomogło - powiedział Robert Lewandowski. 
 

Mundial się skończył, ale już we wrześniu kolejny sprawdzian dla reprezentacji Polski pod wodzą nowego trenera Jerzego Brzęczka. Polska zagra w Lidze Narodów, gdzie swój pierwszy mecz rozegra z Włochami. 

Anna Lewandowska zrobiła niespodziankę podczas treningu w Healhlty Center by Ann. Przyszedł specjalny gość

Więcej o: