Chiny oszalały na punkcie Cristiano Ronaldo. Piłkarz poleciał i pomógł dzieciom

Cristiano Ronaldo jest uwielbiany przez kibiców na całym świecie. Świadczyć o tym może liczba fanów, która witała go w Juventusie Turyn. Nie inaczej było w Chinach, gdzie piłkarz obecnie przebywa. Cristiano Ronaldo pochwalił się obszerną relacją na Instagramie, a także wykazał się ogromną sportową inicjatywą dla dzieci.

Na trening Ani Lewandowskiej przyszło ponad 1000 osób, a my jako jedyne byłyśmy za kulisami. Tego nie zobaczycie nigdzie indziej

Zdjęcia Cristiano Ronaldo na liście top 5 najpopularniejszych na Instagramie w historii aplikacji

Cristiano Ronaldo w Chinach 

Piłkarz rozpoczął właśnie tournee po Chinach. To, że Chińczycy uwielbiają Cristiano Ronaldo wiadomo nie od dziś. Dało się słyszeć takie pogłoski kilka lat temu, że klub z Chin jest w stanie zapłacić za Cristiano Ronaldo 300 milionów euro. Transfer jednak nie doszedł do skutku, ale kto wie, może na zakończenie swojej kariery piłkarz obierze właśnie ten kierunek. Póki co Ronaldo poleciał promować siebie, spotkać się z kibicami, a także pokazać swoją nową inicjatywę dla dzieci. 

Cristiano Ronaldo szuka domu w Turynie. Znajdzie coś odpowiedniego dla siebie?

Tłum kibiców na spotkaniu z Cristiano Ronaldo 

Tego można się było spodziewać. Jeżeli można porównywać to, jak kibicie witali Cristiano Ronaldo po transferze do Juventusu, a jak witali go w Chinach to chyba w tej kwestii wygrywają Chińczycy. Na zdjęciach, które piłkarz opublikował na Instagramie widać, że przyszły ich tłumy. Cristiano chętnie robił zdjęcia, uśmiechał się do fanów i rozdawał autografy. 

 

Cristiano Ronaldo witany jak król w Turynie. Tłum kibiców wita Portugalczyka 

Cristiano Ronaldo wspiera sportowo dzieci z Chin 

Cristiano Ronaldo poleciał do Chin nie tylko po to, żeby spotkać się ze swoimi wiernymi kibicami, ale również żeby otworzyć szkółkę piłkarską dla dzieci z Chin, które mieszkają w odległych rejonach tego państwa. Ronaldo poinformował o tym na swoim Instagramie. 

 
Jestem głęboko zaszczycony i podekscytowany ogłoszeniem sportowych obozów CR7. Jest to zapewnienie dostępu do piłki nożnej dla dzieci z odległych rejonów w Chinach. Oni są przyszłością!

To nie pierwszy raz, kiedy piłkarz robi coś dla dzieci. Przypomnijmy wzruszającą historię z chłopcem z Polski i Cristiano Ronaldo. 

Gol Cristiano Ronaldo uratował życie Dawidowi 

Kilka lat temu Dawid Pawalczyk wracał rowerem do domu i został potrącony przez samochód. Chłopiec po wypadku zapadł w śpiączkę. Stan Dawida przez dłuższy czas nie ulegał poprawie, a lekarze i rodzina zaczęli tracić nadzieję. Opieka medyczna zdecydowała się na dość niekonwencjonalną metodę próbując wybudzić chłopca ze śpiączki. W pokoju, w którym leżał Dawid leciały wszystkie mecze, w których brał udział Cristiano Ronaldo. Podczas meczu reprezentacyjnego Ronaldo strzelił bramkę, a Dawid wybudził się ze śpiączki. Teraz chłopiec funkcjonuje normalnie. Brzmi, jak scenariusz na film prawda? To jeszcze nie koniec tej niesamowitej historii. 

Cristiano Ronaldo dowiedział się o cudownej historii Dawida z Polski i spotkał się z chłopcem w Hiszpanii (wtedy Cristiano grał w Realu Madryt). Dawid Pawalczyk tak zapadł w pamięć Portugalczykowi, że ten kiedy przebywał w Warszawie podczas meczu z Legią Warszawa spotkał się z nim po raz drugi. 

Coraz więcej piłkarzy pokazuje swoje serce nie tylko na boisku, ale również poza nim. Niedawno kapitan polskiej reprezentacji Robert Lewandowski wraz z żoną Anną Lewandowską przekazał 500 tysięcy złotych na Centrum Zdrowia Dziecka. 

Marina Łuczenko-Szczęsna zachwycona transferem Cristiano Ronaldo do Juventusu. Czyżby nowa przyjaźń?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.