Age of Jape zdobył kolejny klasyk

Trenowany przez Frantiska Holcaka ogier po raz kolejny zwyciężył na Słowacji. Jego łupem tym razem padło St. Leger.

Wyścig na 2800 m rozegrany był bardzo szarpanym tempem z szybką końcówką. Age of Jape, który po raz kolejny startował z ostatnim numerem bardzo dobrze przyjął start, ale dżokej Lopez wycofał go na koniec stawki. Większość dystansu prowadził Woodlark, potem zmienił go słowacki Ramblin Scout. Na ostatnim zakręcie lider próbował oderwać się od stawki, ale czujni rywale nie pozwolili mu uzyskac przewagi. W tym czasie z końca stawki do przodu przesuwał się Age of Jape. Na prostą finiszową wyprowadził Ramblin Scout, przed Arcibaldo i Age. Końcówka wyścigu była bardzo szybka, trzy konie uzyskały znaczną przewagę nad resztą stawki. Po krótkiej walce Age of Jape w swoim stylu oderwał się od rywali, uzyskując bezpieczną przewagę, minąl celownik o 1,5 długości przed Ramblin Scoutem. Kolejne 1,5 długości stracił trzeci Arcibaldo, a czwarty So Fantastic był już osiem długości z tyłu. Czas wyścigu stosunkowo słaby 3'02,75 s.

FILM

Po zdobyciu potrójnej korony w Czechach i zwycięstwie w Derby na Słowacji jest to już piąty klasyk zdibyty przez Age of Jape'a. Jedynie w Jarnej Cenie w Pradze został zmuszony do wysiłku, wygrał w walce, o szyję. Pozostałe wyścigi wygrywał łatwo, w pięknym stylu. Jest to jego dziewiąty triumf z rzędu!

W wyścigu dla dwuletnich klaczy, na dystansie 1600 m Cena zimnej kráeovnej drugie miejsce zajęła Tantarella wyhodowana w SK Krasne.W stawce dwunastu klaczy, przegrała o 4 długości z irlandzkiej hodowli klaczą Quissisana. Trenerem Tantarelli jest Pavel Kalas, dosiadał jej Zdenko Smida.

Wyścig steeple-chase dla czteroletnich i starszych koni, na dystansie 3600 m wygrał po walce Aspirant dosiadany przez Marka Stromskiego.

Swój bieg III kategorii na dystansie 1600 m wygrał łatwo dwuletni Ulan wyhodowany przez Tomasza Rejmana. Ulan jest półbratem Urodosa, zwycięzcy czeskiego St. Leger z 2008 roku. Druga w tym wyścigu była Oglala, czwarty Just Chief, piąta Tamia. Wszystkie konie są polskiej hodowli.

Więcej o: