Polacy w półfinale Europejskiego Pucharu Narodów

Już w ten piątek odbędzie się pierwszy z półfinałów Longines EEF Series 2022. W malowniczym francuskim Deauville o prawo startu w warszawskim finale powalczą drużyny Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Litwy, Norwegii, Polski, Portugalii i Szwecji. Awans do finału wywalczy najlepsza piątka dwunawrotowego konkursu z przeszkodami o wysokości 150 cm.

W dalekim Deauville wystartuje reprezentacja Polski w składzie: Cassandra Orschel, Przemysław Konopacki, Andrzej Opłatek i Maksymilian Wechta. Dla Cassandry Orschel, zwyciężczyni Hamburger Derby 2022, będzie to debiutancki start w drużynie narodowej. Bardzo się cieszę, że mogę startować z polską drużyną narodową. To dla mnie duże doświadczenie i mam nadzieje, że przejazdy pójdą dobrze - powiedziała zapytana o swój debiut.

Polscy zawodnicy podkreślają, że przyjechali do Francji zawalczyć o jak najlepsze miejsce. Nastroje w ekipie są bardzo dobre. Jesteśmy zmotywowani i przyjechaliśmy powalczyć o awans. Zawody w Deauville to też jeden z ostatnich ważnych sprawdzianów przed Mistrzostwami Świata - mówi Maksymilian Wechta, który w piątek wraz z polską drużyną powalczy o awans do finału EEF.

Przejechaliśmy taki kawał drogi, więc nie możemy wrócić z pustymi rękami - dodaje.

Także Przemysław Konopacki zapowiada walkę w półfinale. Dotarliśmy w dobrej formie, konie zniosły podróż całkiem nieźle. W piątek najważniejszy dla nas punkt zawodów - Puchar Narodów. Wydaje mi się, że wszyscy jesteśmy bardzo skoncentrowani. Bardzo dobrze byłoby skończyć te zawody w pierwszej piątce. Konkurencja jest duża, trzymajcie za nas kciuki.

Obsada zawodów w Deauville jest bardzo mocna, na listach startowych znaleźli się tacy zawodnicy jak Wicemistrz Świata Patrice Delaveau (FRA), zwycięzca Grand Prix CSI5* Saut Hermes Abdelkebir Ouaddar (MAR), olimpijczyk i pięciokrotny uczestnik ME - Manuel Fernandez Saro (POR), młodzieżowa Mistrzyni Europy Tina Lund (DEN), czy zwyciężczyni konkursu Pucharu Świata CSI5* Zurych Stephanie Holmen (SWE).

Drugi z półfinałów odbędzie się w przyszły weekend w Budapeszcie (30.06-3.07), a wielki finał we wrześniu w Warszawie (8-11.09).

Bilety na WARSAW JUMPING dostępne TUTAJ

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.