Fabulous Las Vegas czternastym koniem trójkoronowanym na Służewcu?

Po zwycięstwach w wyścigach o Nagrodę Rulera (1600 m), a następnie w Derby (2400 m), trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego Fabulous Las Vegas może być czternastym trójkoronowanym w historii Toru Służewiec. Aby tego dokonać, musi w niedzielę wygrać Nagrodę St. Leger, rozgrywaną na dystansie 2800 m.

W blisko osiemdziesięcioletniej historii Toru Służewiec tylko trzynastu koniom udało się zdobyć potrójną koronę. Pierwszym był w 1948 roku Ruch, a ostatnim jak do tej pory, ubiegłoroczny czempion - Bush Brave. Koń, aby zdobyć ten zaszczytny tytuł musi w jednym sezonie zwyciężyć w trzech klasycznych gonitwach – Rulera, Derby i St. Leger. Czy Fabulous Las Vegas dołączy do tego grona? Dowiemy się już w najbliższą niedzielę.

Tegoroczna gonitwa o Nagrodę St. Leger rozgrywana będzie pod patronatem ambasadorów krajów latynoamerykańskich. Oprócz niej odbędzie się jeszcze 7 gonitw koni pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej.

Z myślą o najmłodszych przygotowane zostanie plac zabaw w strefie B przy Trybunie II, gdzie również będzie odbywał się jarmark „Z gruntu Polska”.

Początek niedzielnego mityngu zaplanowano na godz. 14.30. Bilety: do strefy B w cenie 5 zł, do strefy A w cenie 5 zł (parter) i 15 zł (I piętro). Bilety dostępne są w kasach w dniu wyścigowym oraz w przedsprzedaży online na www.eventim.pl

Więcej o: