Zacięta rywalizacja i emocjonujące finisze - za nami 3 dzień sezonu wyścigowego na Partynicach

Pomimo powrotów z majowego weekendu i handlowej niedzieli wrocławianie kolejny raz udowodnili, że kochają wyścigi konne. Blisko 5 tysięcy widzów dopingowało zaciętą rywalizację na partynickim torze. O wynikach kilku gonitw decydowały centymetry, a zacięta walka trwała do samego końca.

"Fuksy i faworyci"

Siwy ogier New Game wygrał pierwszą w tym sezonie gonitwę dla trzyletnich koni arabskich, łatwo pokonując rywali. Do zwycięstwa poprowadziła go Kamila Maryniak, przygotował trener Robert Świątek, zaś właścicielem konia jest… Sharif Alireza z Iranu.

Piękny pojedynek stoczyły młode araby w gonitwie eksterierowej, w której aż sześć koni na finiszowej prostej niemal do końca walczyło o zwycięstwo, ostatecznie mijając celownik w niewielkich odstępach. Pierwsza była Escala pod Karoliną Dynarowską, pół długości za nią finiszowała Wyżlica (P. Stepakin), a zwycięską klacz trenuje Wiesław Kryszyłowicz.

Tylko o krótki łeb Free Spirit pod Cornelią Fraisl była lepsza od Mery (N. Hendzel) w gonitwie dla klaczy arabskich, a ich walka rozgrzewała licznie zgromadzoną publiczność przez całą finiszową prostą. Trenerem zwyciężczyni jest Michał Romanowski.

Czwarty pojedynek młodych arabów wygrał Fred dosiadany przez Dmitryja Petryakova, który na końcowej prostej łatwo odskoczył od Zirginy (N. Hendzel) i reszty stawki. Zwycięskiego konia trenuje Justyna Domańska.

W czempionacie młodych jeźdźców zwyciężali: Konrad Mazur na Sini (tr. W. Kryszyłowicz) i Dominika Stępniak na koniu Freddyisready (tr. M. Romanowski); dla amazonki było to pierwsze zwycięstwo w karierze.

W zamykającej mityng gonitwie dla czteroletnich i starszych folblutów Sweet As Sugar pod wodzą Dmitryja Petryakova przerwała zwycięską passę Hipstera (M. Kryszyłowicz), który musiał jeszcze uznać wyższość Milionerki (K. Maryniak). Trzecie zwycięstwo odniósł trener Michał Romanowski.

Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejny dzień wyścigowy - za tydzień 13 maja "Nagroda Tiumena", gdzie po raz drugi w tym sezonie zobaczymy widowiskowe gonitwy z przeszkodami.