Cavaliada Warszawa 2017. Leonard De Boer najlepszy trzeciego dnia zawodów!

W najważniejszym konkursie dnia Speed&Music o nagrodę PKN Orlen, pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa oraz pod patronatem Radia ESKA, zaliczanym do Rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej najszybszy zawodników okazał się Leonard De Boer na młodym koniu VDL Edgar M. Drugie miejsce w świetnym stylu zajął Adam Grzegorzewski i najmniejszy koń konkursu Okarino. Trzecie miejsce na podium zajął Kristupas Petraitis na siwym wałachu Lordano. Wszystkim przejazdom towarzyszyła głośna muzyka i wspaniały doping publiczność.

Finał średniej rundy o nagrodę firmy Kwiaty Polskie, pod patronatem Magazynu Gallop wygrywa zawodnik KJ Agro-Handel Śrem, aktualny lider rankingu Cavaliada Tour Jarosław Skrzyczyński na oldenburskiej klaczy Quintella. To już trzecie zwycięstwo zawodnika podczas tegorocznej Cavaliady w Warszawie, jednak pierwsze na tej właśnie klaczy. Drugie miejsce ze stratą niecałej sekundy zajął Wojciech Wojcianiec dosiadający 8-letniego, wyhodowanego w Niemczech wałacha Chintablue. Para ta wygrała czwartkowy konkurs Potęgi Skoku. Na trzecim stopniu podium uplasował się Niemiec Michael Kölz na koniu Duenenstrum.

Mała runda: 14-latka lepsza niż doświadczeni jeźdźcy

Konkurs dwufazowy Małej Rundy o nagrodę Centralnego Ośrodka Sportu Torwar zakończył się szczęśliwie dla polskich jeźdźców. Wszystkie miejsca na podium należały do biało-czerwonych. Najszybsza okazała się 14-letnia Aleksandra Kierznowska na 9-letnim ogierze KWPN Dior V, wyhodowanym w Holandii, którego właścicielem jest tata zawodniczki. O włos z młodą zawodniczką przegrała Małgorzata Koszucka dosiadająca holsztyńskiego ogiera Limtender, była tylko 17 setnych sekundy wolniejsza. Trzecie miejsce wywalczył Maksymilian Wechta startujący na 11-letnim holsztyńskim ogierze Quintus 93.

HPP w Powożeniu: "Czwórka" Kostrzewy pierwsza

Finał Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi o nagrodę Volkswagen Sobiesław Zasada Warszawa, pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego do końca trzymał w napięciu. Największy bój toczyli ze sobą Ireneusz Kozłowski, który po dwóch etapach w Poznaniu i w Lublinie wyprzedzał Adriana Kostrzewę tylko o 1 punkt! Ostatecznie konkurs wygrał, dzięki równym i czystym przejazdom Adrian Kostrzewa, drugie miejsce zajął wicemistrz świata w "jedynkach" Bartłomiej Kwiatek, trzecie miejsce na podium przypadło Ireneuszowi Kozłowskiemu. Te wyniki sprawy, że zwycięzcą Halowego Pucharu Polski został Adrian Kostrzewa, drugie miejsce zajął Ireneusz Kozłowski, a trzecie miejsce zajął Bartłomiej Kwiatek.