Je寮ziectwo. AP McCoy uhonorowany przez BBC za ca這kszta速 kariery

D穎kej Anthony Peter McCoy zostanie nagrodzony za ca這kszta速 kariery podczas gali BBC z okazji przyznania nagr鏚 dla sportowc闚 roku.

O miano sportowca roku rywalizują: Lizzie Armitstead (kolarstwo), Lucy Bronze (piłka nożna), Jessica Ennis-Hill (lekkoatletyka, siedmiobój), Mo Farah (lekkoatletyka, biegi długie), Chris Froome (kolarstwo), Tyson Fury (boks), Lewis Hamilton (Formuła 1), Andy Murray (tenis), Adam Peaty (pływanie), Greg Rutherford (lekkoatletyka, skok w dal), Kevin Sinfield (rugby) i Max Whitlock (gimnastyka). Zwycięzca zostanie ogłoszony w niedzielę w Belfaście. Po ujawnieniu listy wielu z żalem zauważało, że zabrakło na niej McCoya. Teraz stacja BBC ogłosiła, że otrzyma on nagrodę za całokształt kariery.

41-letni dżokej najlepszym sportowcem roku według BBC był w 2010 roku, kiedy za 15. próbą udało mu się wygrać prestiżową gonitwę Grand National. Otrzymał wówczas 40 procent głosów wyprzedzając gracza w rzutki Phila Taylora i Ennis-Hill.

W listopadzie 2013 McCoy przebił magiczną barierę 4000 zwycięstw, stając się pierwszym na świecie dżokejem płotowo-przeszkodowym, który osiągnął tę liczbę. Wówczas w głosowaniu zajął trzecie miejsce. Niektórzy kibice liczyli, że powalczy o kolejny tysiąc, ale w kwietniu zdecydował się zakończyć karierę. Licznik stanął na liczbie 4348.

- To wielki zaszczyt i cieszę się, że odbiorę nagrodę w Belfaście, tak blisko domu. Nie mogę się doczekać tego specjalnego wieczoru - skomentował wyróżnienie BBC.

Jakiej kości jeszcze nie złamałeś, panie McCoy?

Życzenia zdrowia w przypadku McCoya to nie wyświechtana formuła. Podczas 22-letniej kariery sam nie pamięta, ile było upadków i złamań. Według statystyk podawanych przez ekspercki portal RacingPost.com zleciał z konia ponad 1100 razy, złamał kilkanaście kości, nie licząc zębów i szczęki w sumie kilkadziesiąt razy, bo niektóre - jak przedramię czy piszczel - po kilka razy. Więcej w sylwetce McCoya autorstwa Karoliny Kaczmarek i Bartosza Raja .

Pokemony i Elżbieta II - najdziwniejsze kapelusze brytyjskiego Royal Ascot [ZDJĘCIA]

Wi璚ej o: