Tor Partynice. Wracają araby

Po dłuższej przerwie na Partynice wracają arabskie trzylatki. Ścigać się będą w gonitwie I grupy, a także w dwóch gonitwach II grupy, z których każda ma w zapisie 15 koni. Ponadto w programie są trzy wyścigi dla koni pełnej krwi angielskiej i trzy biegi z udziałem kłusaków - łącznie aż dziewięć gonitw.

Kiedy? Niedziela, 17 sierpnia 2014; Początek - godz. 14.15; Wstęp wolny!

Gonitwa dla arabów I grupy rozgrywana jest jako Memoriał Profesora Andrzeja Modrakowskiego. Stawka liczy dziewięć koni, z których każdy - oprócz jednego - ma w dorobku zwycięstwo. Trudno wśród nich wskazać faworyta, zapowiada się więc ciekawa walka, podobnie jak w obu 15-konnych wyścigach II grupy.

W gonitwach z udziałem folblutów oprócz znanych już publiczności koni na starcie pojawi się kilku debiutantów. Na przykład wyhodowany w Niemczech trzyletni Mankind należący do wrocławskiego biznesmena Tomasza Misiaka.

Do interesującego pojedynku dojdzie w trzeciogrupowej gonitwie z udziałem m.in. Bachtanki, Amadory, Jesiennej Roli i biegającego dotychczas z powodzeniem na Służewcu Juana Luoo.

Na wrocławski tor wracają również kłusaki. Usita w miniony weekend powiększyła w Warszawie swoją kolekcję tegorocznych triumfów do dziewięciu i będzie główną kandydatką do zwycięstwa także na Partynicach. Zwłaszcza że najgroźniejszej rywalce Nitisie Josselyn coraz częściej przytrafiają się dyskwalifikacje.

Kalifornia Chrome w TOP 100 sportowców wszech czasów w USA? [ZDJĘCIA]

Więcej o: