Jeździectwo. Koniec startów Polaków w Hiszpanii

W weekend w Lesznie odbyły się kolejne zawody w skokach przez przeszkody. Niestety tym razem główny konkurs Grand Prix nie należał do Polaków. Zwyciężyła reprezentantka Niemiec. Niedziela była także ostatnim dniem startów Polaków w Hiszpanii. Nasi zawodnicy wracają do kraju po ponad trzytygodniowej nieobecności.

W konkursie Grand Prix w Lesznie startowało 18 par. Zwyciężyła reprezentantka Niemiec Anna Jurgens na Levado. Drugie i trzecie miejsce należało do Wojciecha Dahlke na Bolshoi i A Quite.

A za granicą koniec trzytygodniowego "maratonu" w Oliva Nova. Trzech naszych reprezentantów wraca już do domu. Przypomnijmy, że w Hiszpanii startowała Aleksandra Lusina, Sandra Piwowarczyk-Bałuk i Jan Chrzanowski. Ostatni tydzień zmagań w Hiszpanii z powodzeniem rozpoczęła Aleksandra Lusina. Reprezentantka Polski na 6-letnim Concorde, będącym własnością SK Ciekocinko, zajęła ex aequo 1. miejsce w konkursie dla młodych koni. Ostatni dzień też można zaliczyć do udanych. Jan Chrzanowski na koniu Littele Love zajął 6. miejsce w konkursie Silver 2 (130 cm). Dobrze jeździła także Sandra Piwowarczyk-Bałuk. W piątek, w najtrudniejszym konkursie turnieju - Gold 4 (145 cm), zaliczanym do rankingu Longines, pokonała parkour bez punktów karnych. Dzisiaj miała nieco mniej szczęścia i niestety nie udało się jej pokonać parkuru na czysto.