Wyścigi konne. Polacy w Top 10 Ligi Europy Centralnej

Bez wątpienia Polska staje się coraz bardziej liczącym się krajem na międzynarodowej arenie. W tym roku nasz kraj będzie gospodarzem wielu ważnych wydarzeń sportowych, m.in. ME w powożeniu oraz kilku kwalifikacji do mistrzostw świata. Jeszcze bardziej cieszy fakt, że nasi reprezentanci zajmują wysokie lokaty w rankingach Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

Aż trzech polskich zawodników skoków przez przeszkody jest w Top 10 rankingu Ligi Europy Centralnej (Central European League - Northern Subleague). Do Polaków należy ostatecznie 7., 8. i 9. miejsce w rankingu i jednocześnie jest to najliczniejsza reprezentacja w pierwszej dziesiątce, w składzie: Andrzej Głoskowski, Piotr Morsztyn i Krzysztof Ludwiczak.

W rankingu ujeżdżenia w Top 10 znajdują się dwie zawodniczki: Katarzyna Milczarek ex aequo z reprezentantką Rosji Eleną Sidnevą na 4. pozycji oraz Żaneta Skowrońska, zamykająca stawkę dziesięciu najlepszych zawodników rankingu LEC.

Ale to nie wszystko. Polacy są bardzo wysoko w klasyfikacji powożenia. Bartłomiej Kwiatek prowadzi w rankingu dla zaprzęgów jednokonnych, Andrian Kostrzewa jest drugi w zestawieniu najlepszych powożących zaprzęgami dwukonnymi. W tym samym zestawieniu w pierwszej dziesiątce znajduje się także Waldemar Kaczmarek (10. miejsce rankingu FEI Top Drivers Avard 2013).

Polska ma także swojego czarnego konia w światowej klasyfikacji w rajdach długodystansowych. Kamila Kart to najlepsza i najwyżej sklasyfikowana polska zawodniczka, należy do ścisłej światowej czołówki, zajmując 8. pozycję w FEI Endurance - Open Riders World Endurance Ranking.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.