Wyścigi konne. Camerun i reszta

Podczas wyścigu o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego zgromadzeni widzowie byli świadkami kolejnego popisu Cameruna, który pewnie i w pięknym stylu pokonał rywali. Camerun tym zwycięstwem potwierdził swoją dominację wśród 4 letnich i starszych folblutów.

W niedzielę na Służewcu odbyła się Gala LOTTO. W prestiżowej gonitwie najwyższej kategorii o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego (2600 m) z pulą nagród w wysokości 87.500 zł wystartowała większość czołowych 4-letnich i starszych folblutów trenowanych w Polsce. Przybyłych widzów nie zawiódł Camerun, któremu przypisywano rolę bitego faworyta najważniejszego biegu pierwszej części sezonu dla starszych folblutów, który ostatnio w biegu o Nagrodę Widzowa (2400 m) łatwo i w pięknym stylu pokonał Lucky Petera, Daredevila i Toogrisa.

W minioną niedzielę licznie zebrani widzowie byli świadkami kolejnego popisu trenowanego przez Marka Nowakowskiego Cameruna. Na początku bardzo mocno ruszył San Isidro, za którym pogonił The Blue. Camerun - gniadej maści ogier, zaatakował zaraz po wyjściu na ostatnią prostą i nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa. Podążający za nim Lucky Peter przez chwilę go trochę naciskał, ale był bez szans w walce o pierwsze miejsce. Trzecie miejsce zajął Toogris, który tylko o szyję wyprzedził czwartego The Blue, galopującego w dystansie za dyktującym mocne tempo San Isidro.

Bardzo rzadko się zdarza na wyścigach, że faworyt wygrywa tak pewnie, jak trenowany przez Marka Nowakowskiego i dosiadany przez Piotra Piątkowskiego Camerun.

 

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę lipca odbędą się na Służewcu Derby (07.07) na dystansie 2400 metrów i z pulą nagród 175.000 zł (100000-40000-20000-10000-5000).

Z 52. trzyletnich folblutów, które były w pierwszym zapisie i 28. pozostałych po pierwszym skreśleniu, ostatecznie do Derbów w 2013 roku zgłoszonych zostało 13 koni: 10 ogierów i trzy klacze.

Faworytem na Derby jest Pillar, który będzie dosiadany przez Marka Brezinę. Polskiej hodowli ogier wygrał najważniejszą gonitwę przed Derby na Służewcu, bijąc rekord toru na dystansie 2200 metrów. Pillar pokonał faworytów hodowli irlandzkiej i amerykańskiej, a w tym niepokonanego do tej pory Emperora Ajeeza. Jego główny rywal Emperor Ajeez nie wystartuje w tej gonitwie na Służewcu, lecz tydzień wcześniej w Wiedniu.

Więcej o: