Wyścigi konne. Camerun znów wielki

Camerun, koń 2012 roku wraca do zeszłorocznej formy i w ładnym stylu wygrał Nagrodę Widzowa. Nagroda Soliny zakończyła się dubletem Walickiego - zwyciężyła Kundalini, a druga była Wild Lady. Niestety, Służewiec opuszcza utytułowana Natalie of Budysin.

Podczas minionej dwudniówki na służewieckim torze największą uwagę widzów przykuwały gonitwy o Nagrodę Widzowa (2400 m) oraz Soliny (2200 m). Najlepsze w Polsce konie starsze zmierzą się w pierwszej z nich, natomiast nagroda Soliny jest bardzo ważnym sprawdzianem dla trzyletnich klaczy przygotowywanych do Derby oraz Oaks. W gonitwie o Nagrodę Widzowa zostały zgłoszone właściwie wszystkie najlepsze starsze folbluty znajdujące się w polskim treningu. Natomiast w gonitwie o Nagrodę Soliny wystartowały wszystkie trzy klacze Wyrzyka, które bardzo dobrze spisały się w biegu o Nagrodę Wiosenną: Endorphin, Mary Gara i Mahari. O zwycięstwo klacze Wyrzyka miały walczyć z tymi zgłoszonymi przez Walickiego: Wild Lady i Kundalini.

Nagrodę Widzowa w ładnym stylu wygrał Koń Roku 2012 Camerun, który znajduje się w treningu Marka Nowakowskiego. Ogier dosiadany był przez doświadczonego Piotra Piątkowskiego. Drugie miejsce zajął Young Boy, a trzecie Lucky Peter, który po raz kolejny w mocnej stawce potwierdził swój nieprzeciętny talent. Czwarty był Daredevil, który prowadził w dystansie. Pochodzący z irlandzkiej hodowli Camerun swoim występem udowodnił, że jego słabszy wynik w gonitwie o Nagrodę Golejewka był wypadkiem przy pracy. Jako pierwszy zaatakował na prostej i nie pozostawił rywalom najmniejszej szansy na nawiązanie walki o zwycięstwo.

 

Przedderbowa próba dla najlepszych klaczy zakończyła się dubletem Walickiego. W gonitwie o nagrodę Soliny prowadziła Miracle Angel, ale po zewnętrznej dobrze finiszowały Wild Lady, Kundalini oraz Endorphin. Zwyciężczyni Nagrody Wiosennej jednak jako pierwsza odpadła na ostatniej prostej, a Kundalini dosiadana przez Reznikova pokonała o dwie długości koleżankę ze stajni Wild Lady. Mocno elastyczny tor (4,2 - mokry) odpowiadał Kundalini, która jest lekka i delikatna. Trzecia na celowniku była Musical Parade, a czwarta Endorphin. Kundalini jest własnością mieszkającego w Polsce od ponad 20 lat Kishore Mirpuriego.

Służewiec opuszcza Derbistka i zwyciężczyni Oaks w 2012 roku Natalie of Budysin. Klacz trenowana w stajni Wyrzyka, została sprzedana na Ukrainę, gdzie ma zostać wcielona do hodowli jako przyszła matka.

Więcej o: