Świetny występ Polaków w prestiżowych regatach na Morzu Liguryjskim. "Mamy to"

Polski jacht Scamp 3 ukończył prestiżowe regaty Rolex Giraglia rozgrywane corocznie na Morzu Liguryjskim. Zajął w nich doskonałe szóste miejsce na 75 załóg w klasyfikacji IRC.

Jacht Scamp 3 (typu HH 42) to najnowszy zakup polskiego prywatnego projektu Scamp Sailing Team, a więc zespołu, który w 2019 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy ORC w szwedzkim Oxelosund. Załoga pod dowództwem Jakuba Marciniaka - w składzie: Witold Karałow, Maciej Gnatowski, Andrzej Brochocki, Filip Pietrzak, Grzegorz Goździk, Adam Kominek, Paweł Schroeder, Marcin Bużański - w nocy z czwartku na piątek ukończyła Rolex Giraglia. Prestiżowe regaty - rozgrywane corocznie na Morzu Liguryjskim - w których zajęła doskonałe szóste miejsce (na 75 załóg w klasyfikacji IRC).

Rolex Giraglia to kolejne regaty z zaplanowanych przez właścicieli Scamp Sailing Team 5 startów w żeglarskich klasykach na Morzu Śródziemnym w bieżącym sezonie. Scamp 3 brał już udział w Rolex Capri Sailing Week, a przed załogą starty w Copa del Rey na Majorce, Les Voiles de St.Tropez oraz słynnym Rolex Middle Sea Race.

Aktualny status przygotowań oraz plan startów można znaleźć na scampsailing.pl.