Załoga jachtu SCAMP 3 ogłasza start w najważniejszych żeglarskich regatach w sezonie 2021/2022

Jacht SCAMP 3 typu HH 42 - najnowszy zakup polskiego prywatnego projektu Scamp Sailing Team - zespołu, który w 2019 zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy ORC w szwedzkim Oxelosund - we wtorek wyruszy z gdyńskiej Mariny Yacht Park w kierunku portów Morza Śródziemnego, a tym samym rozpocznie zapowiadaną na sezony 2021 i 2022 kampanię udziału w głównych światowych regatach.

Rozpoczęty w 2014 projekt Scamp Sailing Team do tej pory zdobywał trofea na krajowych i międzynarodowych akwenach Morza Bałtyckiego. Dobra postawa oraz zdobyte doświadczenie drużyny wsparte rozwojem sprzętowo-organizacyjnym skłoniły właścicieli teamu do podjęcia decyzji o próbie podjęcia rywalizacji na europejskim i światowym poziomie.

Zobacz wideo Kapitalne zachowanie Lewandowskiego! Zobacz gola z Borussią Dortmund [ELEVEN SPORTS]

"To wielkie wyzwanie sportowe i organizacyjne"

- W okresie jesień 2020 - wiosna 2022 planujemy wziąć udział w takich zawodach jak: Mistrzostwa Europy ORC, Rolex Giraglia Race, Copa Del Rey-Mallorca, Rolex Fastnet Race, Les Voiles de St. Tropez, Rolex Middle Sea Race, RORC Caribbean 600 czy St Maarten Heineken Regatta - mówi Jakub Marciniak, główny nawigator i taktyk Scamp 3.

- To wielkie wyzwanie sportowe i organizacyjne. Ogromnie dziękuję naszym sponsorom, którzy mimo trudnego dla biznesu okresu pandemii skutkującego niepewnością startów, treningów i częstymi opóźnieniami logistycznymi, pozostają w projekcie i z wyrozumiałością podchodzą do sytuacji a jednocześnie oczekują od drużyny ciężkiej pracy licząc na przyszłe sukcesy i rozpoznawalność ich marek na szerokich wodach. Zrobimy wszystko, aby Was nie zawieść.

Aktualny status przygotowań, lokalizację, aktualnego zdjęcia i filmy z jachtu oraz plan startów można znaleźć na scampsailing.pl.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: