Ford Fiesta Kite Challenge - ruszają zawody o Puchar i Mistrzostwo Polski w kitesurfingu!

Przed nami ostatnia w tym roku edycja ogólnopolskich zawodów Pucharu Polski w kitesurfingu połączona z Mistrzostwami Polski w tej dyscyplinie.

W dniach 12-15 sierpnia w porcie jachtowym w Pucku, na terenie MOKSiR, spotkają się najlepsi zawodnicy, aby zawalczyć o zwycięstwo w zawodach Ford Fiesta Kite Challenge.

Zawody odbędą się w trzech głównych konkurencjach: Freestyle, Twin Tip Racing oraz Foilboarding. Punktacja zawodników będzie prowadzona wg regulaminu PZKite. 

W konkurencji Freestyle polscy zawodnicy będą rozstawieni według aktualnie zajmowanych pozycji w pucharze Polski.

Aktualnie w rankingu w konkurencji Freeestyle wśród kobiet na pierwszym miejscu jest Kasia Lange, przed Natalią Grabowską i Małgorzatą Kołacz. W kategorii open mężczyzn prym wiedzie Felix „Posito” Martinez, przed Carlo Martinezem i Maice Dittrichem, zawodnikiem z Niemiec.

W kategorii młodzików prowadzi Mateusz Włodarczyk, drugi jest Filip Nawój, a trzeci Jan Szlagowski.

W drugiej konkurencji zawodów, Twin Tip Racingu, wśród kobiet aktualnie najlepszą zawodniczką jest Agnieszka Grzymska, przed Kasią Lange i Julią Wirą. W kategorii open mężczyzn na pierwszej pozycji plasuje się Dariusz Ziomek, przed Tomkiem Glazikiem i Carlo Martinezem.

Po dwóch eliminacjach w Twin Tip Racingu wśród młodzików prym wiodą Mateusz Włodarczyk oraz Oliwia Hłobuczek. Zawody Ford Fiesta Kite Challenge wyłonią zwycięzców, którzy pojadą na kwalifikacje do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 r. do Buenos Aires.

W Foilu wśród kobiet na pierwszym miejscu jest Agnieszka Grzymska, a w kategorii open mężczyzn prowadzi Maks Żakowski, który w rankingu prześcignął Błażeja Ożoga i Ivana Doronina.

Podobnie, jak w poprzednich latach, na zawodników czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmy: Ford, North Kiteboarding, Ion, GoPro, Red Bull Mobile oraz producenta wakacyjnych plecaków CoolPack.

Warto będzie powalczyć o sportowe zegarki marki Aztorin, idealne dla miłośników sportów wodnych.

Energii zawodnikom doda Red Bull, który również zadba o dobrą muzykę na plaży.

Gospodarz zawodów, miasto Puck, ufundowało także nagrody finansowe dla zwycięzców Mistrzostw Polski w kategoriach open.

W zeszłym roku po raz pierwszy odbyły się zawody łączące dwie dyscypliny: kitesurfing i windsurfing, które scaliła postać Andrzeja Ożoga, zmarłego trenera kadry narodowej kiteracingu. Ten dobrze znany w środowisku zawodnik windsurfingowy oraz pionier kiteboardingu całe serce wkładał w to, aby Polacy byli o krok przed resztą świata w tych sportach. W tym roku zawody Ford Fiesta Kite Challenge połączone z rywalizacją windsurferów również dedykujemy pamięci Andrzeja „Japy” Ożoga.

Pod szyldem zawodów sportowych działać będzie Vip-owska Szkółka Kitesurfingowa.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów oraz do oglądania zawodów!

Imprezę nakręca nowy Ford Fiesta. Energiczny, dynamiczny, nowoczesny samochód dla aktywnych, którego będziecie mogli lepiej poznać, także za kierownicą.

Więcej informacji na profilu fb zawodów www.facebook.com/fordkitecup

Harmonogram zawodów:

12 sierpnia

8:00 – 9:30     Zapisy do zawodów

9:30                 Oficjalne otwarcie regat

10:30               Skippers meeting

11:30               Pierwszy możliwy start

13 sierpnia

10:00               Skippers meeting

10:30               Pierwszy możliwy start

14 sierpnia

10:00               Skippers meeting

10:30               Pierwszy możliwy start

15 sierpnia

9:00                 Skippers meeting

17:00               Ostatni możliwy start

*harmonogram może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe