Super Bowl. New Orleans Saints z tytułem

New Orleans Saints pokonali Indianapolis Colts 31-17 i zdobyli Super Bowl. To pierwsze zwycięstwo finał i pierwsze zwycięstwo dla ?Świętych? w tych rozgrywkach

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z FINAŁU >

 

"Święci" do ligi weszli w 1967 roku. Finał 2010 był ich pierwszym w historii drużyny. W swoim debiucie okazali się lepsi od zespołu Indianapolis Colts, mimo że przegrywali już 0-10.

Bohaterem meczu został Drew Brees, który w Nowym Orleanie pojawił się cztery lata temu na zasadzie wolnego transferu. Brees dostał tytuł MVP meczu - miał dwa przyłożenia, a z jego 39 podań aż 32 były celne.

- Tak miało się stać, to było przeznaczenie. Wierzyliśmy w siebie, wiedzieliśmy, że mamy za sobą całe miasto, a może nawet cały kraj. Wcześniej wielokrotnie wyobrażałem sobie jak będę się teraz czuł, ale to przerosło moje najśmielsze - cieszył się Brees.

Finał tegorocznego Super Bowl odbył się w Miami. Był transmitowany w 185 państwach na całym świecie i komentowany w 30 językach. Cena trzydziestosekundowej reklamy w czasie meczu wynosiła średnio 2,8 mln dolarów, czyli minimalnie mniej niż rok temu, ale telewizja CBS nie miała żadnych problemów z ich sprzedażą. Ostatnie dostępne spoty reklamowe rozeszły się 1 lutego. Rok temu po tytuł sięgnęła drużyna Pittsburgh Steelers.

Specjalny serwis Sport.pl - Sporty Ameryki ?

Więcej o: