23-latek zrezygnował z 350 mln dolarów. Pozostaje niewzruszony

Juan Soto mógł zostać zawodnikiem z trzecim najwyższym kontraktem w historii ligi, ale zamiast tego zdecydował się na odrzucenie propozycji Washington Nationals. Klub, z którym 23-latek związany jest od 2015 roku oferował 350 mln dolarów za 13-letni kontrakt.

Baseball nie jest zbyt popularną dyscypliną w Europie, w Stanach Zjednoczonych za to jest jednym z najpopularniejszych sportów. Każde większe miasto w kraju posiada swoją drużynę baseballową, a najlepsze z nich rywalizują w Major League Baseball. Zawodnicy grający na tym poziomie mogą też liczyć na lukratywne kontrakty, ale jak widać... nie każdego z nich kuszą kosmiczne zarobki.

Zobacz wideo Wieczysta sunie w górę. Odważna deklaracja Peszki

Baseball. Washington Nationals oferuje trzeci najwyższy kontrakt w historii ligi

Obecnie w MLB panuje lokaut, czyli przestój w rozgrywkach. Wyniknął on z braku porozumienia między właścicielami klubów, a stowarzyszeniem zawodników. Przerwa trwa już od ponad 75 dni, co jest niemal najdłuższym lokautem w historii (dłuższy był jedynie w latach 1994-1995). W tym czasie baseballiści nie mogą grać, ani przedłużać swoich kontraktów. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Jak donosi "ESPN", lokaut w żaden sposób nie kolidował z możliwym porozumieniem, jakie Washington Nationals mógł osiągnąć z Juanem Soto. Władze klubu złożyły propozycję 13-letniego kontraktu jeszcze przed wprowadzeniem przerwy. Na jego mocy Dominikanin miałby zarobić 350 milionów dolarów, co daje niemalże 27 mln rocznie! 

To trzeci najwyższy kontrakt w historii. Jedynymi zawodnikami, którzy otrzymali korzystniejsze finansowo propozycję są Mookie Betts od Los Angeles Dodgers w 2020 roku (365 mln za 12 lat) oraz Mike Trout w 2019 roku od Los Angeles Angel (360 mln za 10 lat).

Mickey Mantle Amerykę ogarnęło szaleństwo. Rekordowa cena za sportową "Monę Lisę"

Juan Soto odrzuca propozycję. "Chcę zostać wolnym zawodnikiem"

Mimo to Juan Soto nie przyjął propozycji i wybrał inną drogę. - Aktualnie razem z agentami uważamy, że najlepszą opcją będzie utrzymanie obecnych warunków umowy [trwającej do 2024 roku - przyp. red.] i przeczekanie, aż stanę się wolnym zawodnikiem. Mój agent Scott Boras panuje nad sytuacją - stwierdził 23-letni baseballista cytowany przez "ESPN".  

Czy to szansa dla innych klubów na skuszenie zawodnika lepszą ofertą? Odpowiedź nie daje stuprocentowej pewności, choć jest szansa na porozumienie z Nationals. - Cały czas myślę, że Washington to miejsce, gdzie chciałbym spędzić resztę kariery, także zobaczymy - powiedział Soto. Juan Soto spędził w MLB cztery sezony (kontrakt od 2018 roku) i przez wielu jest uważany za pałkarza, który ma najlepsze uderzenie w lidze.

Więcej o: