Ponad 250 km/h i 1,6 promila we krwi. Tragiczny wypadek gwiazdy NFL

Tragiczny wynik nieodpowiedzialnego zachowania zawodnika NFL. Henry Ruggs III będąc pod wpływem alkoholu doprowadził do wypadku samochodowego, w którym zginęła 23-letnia kobieta oraz jej pies. Samochód miał jechać z prędkością ponad 250 km/h. Sportowiec usłyszał zarzuty.

Henry Ruggs III to Amerykanin występujący na co dzień w drużynie NFL - Las Vegas Raiders. W ostatnich dniach zrobiło się o nim głośno po tym, jak w nocy z poniedziałku na wtorek w stanie Nevada doprowadził do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Jak donosi prokurator okręgowy hrabstwa Clark Steve Wolfson, grozi mu nawet do 20 lat więzienia

Zobacz wideo Piłkarze Barcelony w niebezpieczeństwie. "Tam nie ma żadnej ochrony"

Ruggs prowadził swoje auto - chevroleta corvette z 2020 roku. Według danych producenta pojazd ten rozpędza się do "setki" w niecałe 2,9 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi nawet 312 km/h (194 mph). Zawodnik NFL rozpędzony trafił w tył toyoty rav 4, którą kierowała 23-letnia kobieta z psem. Samochód momentalnie stanął w płomieniach, a kobieta wraz ze swoim zwierzęciem zginęła na miejscu.

Zawodnik NFL doprowadził do śmiertelnego wypadku. Grozi mu 20 lat więzienia. Klub reaguje

Technicy badający miejsce wypadku stwierdzili, że w momencie uderzenia kierowca corvette poruszał się z prędkością 204 km/h. Stwierdzono jednak, że kilka sekund wcześniej Ruggs przemieszczał się z prędkością 251 km/h. Badania krwi kierowcy wykazały również 1,6 promila alkoholu we krwi, co stanowi dawkę dwukrotnie większą od dopuszczalnej. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Henry Ruggs III usłyszał już zarzuty jazdy pod wpływem alkoholu oraz spowodowania śmiertelnego wypadku. Sędzia zarządził kaucję zwalniająca z aresztu w wysokości 150 tys. dolarów, a po jej wpłaceniu: nadzór elektroniczny i zakaz opuszczania kraju. Następna rozprawa sądowa odbędzie się 10 listopada. Jeżeli sąd wyda wyrok skazujący, 22-latkowi grozi do 20 lat więzienia. Klub Las Vegas Raiders zerwał kontrakt z zawodnikiem. 

Barcelona ma wielki problem po kontuzji Aguero. Jest plan awaryjnyBarcelona ma wielki problem po kontuzji Aguero. Jest plan awaryjny

Futbolista pojawił się na pierwszej rozprawie, na której usłyszał wstępne zarzuty. Na nagraniach opublikowanych przez media widać, że 22-latek porusza się na wózku, a jego szyję otacza kołnierz ortopedyczny. W samochodzie prowadzonym przez Amerykanina jechała również kobieta. Ona również nie odniosła poważnych uszkodzeń. 

Więcej o: