Skandaliczny film z szatni wywołał oburzenie. "Poniżające, żenujące. Jest mi niedobrze"

Rasistowski skandal w szkolnej drużynie futbolu amerykańskiego. Czarnoskóry zawodnik został zmuszony przez kolegów z drużyny do zajęcia miejsca w szatni, przy którym wisiały skórki po bananach.

Do zdarzenia doszło w Moline High School w stanie Illinois w USA. Cała sytuacja została nagrana na kamerę, a potem znalazła się w sieci. Na nagraniu widać, jak czarnoskóry chłopak jest zmuszany przez kolegów z drużyny do tego, aby usiadł na krześle, nad którym wisiały skórki po bananach. Zawodnik był wyraźnie upokorzony i nie chciał wykonać polecenia. Na filmie jednak słychać, jak jeden z przebywających tam zawodników grozi mu, że jeżeli tego nie zrobi, to "połamie mu kolana". Kiedy czarnoskóry gracz dał za wygraną i usiadł na miejscu wśród skórek od bananów, reszta drużyny zaczęła wiwatować.

Zobacz wideo Bayern odpadł z Ligi Mistrzów. "Bardzo krótka kołderka i absolutna desperacja"

Cała sprawa wywołała oburzenie. – Poniżające, żenujące i łamiące serce. Jest mi niedobrze – napisał jeden z internautów na Twitterze w komentarzu do tego filmiku. Sprawą zajęła się policja. Cała drużyna została zidentyfikowana, wielu z nich zostało już przesłuchanych razem z trenerami i członkami sztabu. Szef lokalnej policji, Darren Gault, nazwał zdarzenie "niepokojącym aktem rasizmu". – Takie traktowanie człowieka, kolegi z drużyny i przyjaciela jest obrzydliwe. Wszyscy są zgodni co do tego, że to niedopuszczalne zachowanie, niezależnie od tego czy był to żart, czy nie – dodał.

Kacper Kozłowski podczas meczu z Podbeskidziem Bielsko-BiałaDi Marzio wskazał Polaków, którzy mogą podbić Serie A. Nieoczywiste nazwiska

Policjantom udało się ustalić, że w zdarzeniu brali udział zarówno biali, jak i czarnoskórzy uczniowie. Upokorzony zawodnik, którego tożsamości nie podają media, wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że został przeproszony przez kolegów. Jednocześnie poprosił o to, aby nie grozić ani nie nękać sprawców. Podobny apel wystosowała Dora Villarrea, prokuratorka hrabstwa Rock Island. Sprawa została skierowana do wydziału do spraw nieletnich. Zajął się nią również szkolny kurator.