Trump chce zbojkotować największe ligi w USA. "Nie będę tego oglądać"

Donald Trump zapowiedział, że zbojkotuje mecze lig NFL i MLS w razie protestów w trakcie odgrywania amerykańskiego hymnu. - Nie zamierzam tego oglądać - napisał na Twitterze prezydent USA.

To najprawdopodobniej reakcja na wydarzenia ostatnich dni, m.in. zapowiedź usunięcia z przepisów amerykańskiej federacji piłkarskiej zapisu, który nakazywał zawodnikom stać podczas odgrywania hymnu USA. Wprowadzono go, gdy piłkarka Megan Rapinoe utożsamiła się z Colinem Kaepernickiem, który w ramach protestu przeciwko brutalnemu traktowaniu czarnoskórych osób przez policję uklęknął na jedno kolano. 

Zobacz wideo Bundesliga. Bayern - Borussia Mönchengladbach 2:1. Gol Zirkzee [ELEVEN SPORTS]

Trump chce zbojkotować MLS i NFL. "Nie będę tego oglądać"

Komisarz ligi NFL Roger Goodell przyznawał w tym miesiącu, że odcięcie się od Kaepernicka było błędem. Potępił rasizm i wsparł protestujących po śmierci George'a Floyda. Na te wydarzenia na Twitterze odpowiedział prezydent USA, Donald Trump. 

- Nie zamierzam tego oglądać - ocenił. Trump jest przekonany, że klękanie podczas hymnu jest, jak pisze "zniewagą dla flagi i całego kraju". Niedawno o możliwych karach za podobne protesty podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio informował Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl)

Przeczytaj także:

Więcej o: